Reportáže

Lamborghini na veletrhu TECHAGRO 2010

V těchto dnech probíhají na brněnském výstavišti veletrhy TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA, které se zabývají prezentací zemědělských plodin a zemědělské techniky. Divíte se, jak se tato zpráva mohla objevit na našem serveru? To, že jedním z exponátů je traktor Lamborghini snad celou věc vysvětlí.

Oním traktorem je Lamborghini R6.190 VRT, oficiálně představené teprve vloni v listopadu. Tento model je jakousi vlajkovou lodí modelu R6. – dosahuje výkonu 224 koní. Podle slov výrobce je model osazen přeplňovaným dieselovým šestiválcem, jehož maximální točivý moment dosahuje 851 Nm! Ten u Lamborghini Murciélaga LP670-4 SV činí „pouhých“ 660 Nm, díky čemuž model R6.190 VRT nad SuperVeloce jasně dominuje.

Automobily Lamborghini rovněž nejsou vybaveny příplatkovým systémem iMonitor, díky němuž může řidič traktoru ovládat všechny jeho prvky. Jeho součástí je ale i rádio s MP3 přehrávačem, Bluetooth systémem, hands-free kitem a couvací kamerou.

Zmíněný traktor dovezla firma SOME Jindřichův Hradec s.r.o., jež je oficiálním zástupcem koncernu SAME DEUTZ, pod něhož výroba zemědělské techniky s logem Lamborghini spadá. Německá technika spojená s italskou vášní tak funguje i v zcela jiném odvětví, než je výroba supersportů.

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky bude otevřen do 25. 3. 2010, otevřeno je od 9 do 18 hodin, poslední den je otevírací doba o hodinu kratší (do 17 hod.). Celodenní vstupné činí 80 Kč, zlevněné je za polovic, studenti škol mají celou prohlídku zdarma. Půjdete si i vy prohlédnou traktor Lamborghini?

Děkujeme Jiřímu Maříkovi za poslání těchto fotografií a za námět ke článku!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..