Virtual cars

Lamborghini Le Mans Concept

Poslední dobou Vám přinášíme nespočet konceptů, které prozatím nespatřily světlo světa, a není jisté, jestli jednou vůbec spatří. Ani dnešek nebude výjimkou, tentokrát tu máme atypické dílo mexického autora.

Lamborghini Le Mans Concept je studie jednomístného sportovního kupé, inspirovaná hranami diamantu. Autorem návrhu je Mexičan Daniel Chinchilla Ochoa, který koncept vytvořil v rámci magisterské práci na milánské Scuola Politecnica di Design. Projekt byl zhotoven pod dohledem Filippa Periniho, vedoucího Lamborghini Centro Stile, a designéra Lamborghini, Alessandra Salvagninina.

V rámci projektu (na ostatní díla se můžete podívat v předešlých článcích) měli studenti za úkol prozkoumat nové způsoby interpretace DNA Lamborghini pro výrobu konceptů blízké budoucnosti. Koncepty jsou vyrobeny v počáteční fázi a zařazeny do segmentu motocyklů, automobilů a závodních automobilů pro budoucí rozvoj.

Design konceptu Le Mans je založen na myšlence broušení diamantu, tělesné proporce vozu jej připodobňují ke speciálům Le Mans (např. koncernové Audi R10). Rozvor náprav činí 2800 mm, délka 4555 mm, výška 1146 mm a šířka 2043 mm. Motor by měl být dvanáctivalcový s výkonem 670 koní, tak jako u Murciélaga LP670-4 SV.

Designér, inspirovaný svým studiem o diamantech a způsobem jakým se rozvíjejí, chce na automobilu ukázat kontrast světla a stínů. V-linie kapoty a podběhy byly inspirovány Miurou, na krytu motoru se odráží křivky monopostů F1, zadní část včetně křídla byla navrhnuta podle legendy Countach. Konečný výsledek si prohlédněte na fotkách níže.

Foto: Daniel Chinchilla Ochoa

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..