LifeStyle

Lamborghini FX

Od roku 2002 byla ve vývoji velice slibná počítačová hra, která měla potěšit každého labužníka značky Lamborghini. V počítačové hře Lamborghini FX jste totiž měli závodit jen a pouze s vozy Lamborghini.

Projděme si informace, které najdete na webových stránkách o počítačových hrách. První zmínka o hře pochází z roku 2002, kdy hru ohlásil vývojářský tým společnosti Rage. O dva roky později se mluví již o týmu Milestone, na nějž dohlížela společnost Titus Interactive. Během let se tak zřejmě změnil vývojářský tým, aby byla hra co nejpropracovanější.

Hra byla od začátku koncipována jako arkáda, tedy žádné realistické ovládání vozů, ale čiročiré vyblbnutí se. Prostě hra pro fanoušky Lamborghini, kteří by si zajezdili s jakýmkoliv modelem automobilky bez ohledu na realitu hry.

Podle informací herních serverů se měla ve hře objevit až padesátka vozů, což jistě překvapí každého, kdo zná historii automobilky. Tak vysoké číslo znamenalo, že se ve hře měly objevit všechny evoluce a facelifty vyráběných automobilů. Poznáte v arkádě rozdíl mezi ovládáním Diabla VT a SE?

Hra měla být arkádou, a tak vedle rychlé jízdy na vás čekala destrukce protivníků. Na trati jste museli předvádět mnoho velkolepých kaskadérských kousků – různé skoky, rotace, skluzy, a dokonce jízdu na dvou kolech. Kromě toho jste sbírali náhodně rozházené bonusy třeba v podobě turbo zrychlení, které vám mohlo zajistit vítězství nad dotírajícími závodníky. Čím budete v závodech úspěšnější, tím si nakoupíte větší množství různých vylepšení a zbraní, které následně použijete na rychlou likvidaci agresivnějších protivníků. Realita na vás ale taky ve hře čeká, vaše auto totiž můžete poničit a do cíle vůbec nedojet.

A o co ve hře vůbec mělo jít? Měli jste se stát členem Lamborghini Millionaires Club, založeného boháči milujících rychlost, adrenalin a Lamborghini. Proti ostatním protivníkům jste měli závodit v exotických krajinách po celém světě. Vedle toho jste si budovali sbírku Lamborghini a stávali se největším sběratelem těchto vozů.

Možná se vám zdá podivné, proč používáme čas minulý a podmiňovací způsob, je to jednoduše tím, že hra nikdy oficiálně nevyšla. Nápad s počítačovou hrou, zabývající se jen a pouze vozy Lamborghini, zůstal jen ve vývojovém stádiu. Taky si myslíte, že je to škoda?

Fotografie: Rage

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..