Novinky

Kox a Haase druzí na Nürburgringu

Lamborghini Murciélago LP670 R-SV pokračuje v úspěšném tažení letošní sezonou. V šestém letošním závodě šampionátu FIA GT1, který se jel na německém Nürburgringu, skončila posádka Peter Kox, Christopher Haase druhá. První do cíle dojel Tomáš Enge s Darrenem Turnerem v Astonu Martin DBR9.

Peter Kox s Christopherem Haasem startovali z třetí pozice a během první půlky závodu bojovali s Alexanderem Margaritisem a Marcem Hennerici jedoucími s Corvettou Z06. Během výměny pilotů si své pozice ze startu prohodili a posádka stáje Reiter Engineering se prodrala na druhé místo. To už německo-holandské dvojici zůstalo a na Nürburgringu se mohla radovat ze stříbrné příčky.

“Je to skvělý výsledek pro náš tým,“ radoval se Peter Kox, „měli jsme skvělou zastávku v boxech, díky které jsme se dostali dopředu. Doufám, že se auto bude nadále zlepšovat, nicméně už teď můžeme bojovat o přední příčky.“ Christopher Haase se svým kolegou souhlasil: „Náš tým odvedl skvělou práci během výměny jezdců. Byl to těžký závod, protože jsme jezdili blízko Corvette. Jsem ale opravdu rád, že se nám povedlo umístit se v domácím závodě na stupních vítězů.“

Letošní sezona je pro Lamborghini Murciélago LP670 R-SV první a po šesti závodech také úspěšná. Vůz pravidelně dojíždí na předních pozicích, na Spa-Francorchamps dokonce Ricardo Zonta s Frankem Kechelem vyhráli. Stáj Reiter Engeneering je v průběžném pořadí bodování týmů druhá.

Foto: FIA GT1

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..