Tuning Lamborghini

JB Car Design Murciélago LP640

Německá společnosti JB Car Design se zaměřuje hlavně na prodej veteránů, nicméně čas od času nahlédne i do světa tuningu. Jedním z nahlédnutí byla i úprava Murciélaga LP640, jehož jediný vyrobený exemplář společnost právě prodává.

Firma se při tuningu Murciélaga LP640 zaměřila na celý vůz, upravena byla karoserie, interiér i dvanáctiválcový motor auta. Prostě práce se vším všudy.

Všechny části karoserie byly nahrazeny karbonovými díly, navíc některé části byly upraveny, aby zlepšily aerodynamiku automobilu. JB Car Design použilo nový přední nárazník s upravenými chladícími otvory, vylepšený zadní difusor, ale i nové boční prahy a kryt motoru. Novinkou se stala i kapota s novými aerodynamickými prvky a zadní přítlačné křídlo.

Spolu s významnými změnami aerodynamiky musíme zmínit speciální lak, který byl použit na natření karoserie. Unikátní lak se jmenuje “Blood to Black Diamond” a na celém světě jej vzniklo jen 911 litrů. Pokud tedy toto upravené Murciélago odřete, oprava laku nebude tak jednoduchá. JB Car Design na karoserii použilo deset jeho vrstev.

Důležitou novinkou je i úprava dvanáctiválcového motoru. Standardní Lamborghini Murciélago LP640 pohání 640 koní, JB Car Design však výkon vypumpovalo na hodnotu 750 koní. Pokud se to zákazníkovi bude zdát hodně, stačí snížit výkon na 710 koní. I s nimi vůz uhání až 370 km/h.

Vyšší výkon znamená s upraveným výfukovým potrubím i jiný, jadrnější zvuk, jehož hlasitost je možné měnit ovladačem v interiéru. V prostoru pro posádku se objevilo nové čalounění, které se svými barvami shoduje s barevnou kombinaci exteriéru.

JB Car Design v současné době jediný vyrobený exemplář tohoto vozu prodává, cena automobilu je stanovena na 355 000 Euro. K tomu je třeba dodat, že vůz byl vyroben v roce 2008 a má najeto 9000 kilometrů. Máte o něj zájem?

Foto: JB Car Design

Jeden myslel na “JB Car Design Murciélago LP640

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..