Reportáže

Jak se poprvé sedí v Lamborghini

Jsou zážitky, na které se prostě nezapomíná. Jedním z nich je pro mě i den, kdy jsem se poprvé v životě mohl posadit do Lamborghini. I když od té chvíle uběhl více než rok, rád bych na tyto chvíle zavzpomínal.

Když jsem na sklonku léta 2008 fotil v centru Prahy konkurenční Ferrari F430 Spider, nenapadlo by mne, co se stane jen o pár hodin později. Při focení ultimativního Gallarda LP560-4 se mi naskytla nečekaná šance se do tohoto krasavce posadit!

Snad již od narození jsem toužil si sednout do Lamborghini, a tak jsem tuto možnost neodmítl, neváhal a rychle zamířil na sedadlo řidiče.

Rozhodně jsem nečekal, co se stane po dosednutí. Každý ví, že severoitalské Automobili Lamborghini SpA vyrábí luxusní, supersportovní automobily, ale až takhle kvalitní? Neměl jsem slov!

Perfektně tvarované sedadlo, potažené „závodní“ alcantarou, zdobící i většinu zbytku interiéru. Znáte tu vůni nových vozů? Tak tady byla ještě intenzivnější! Volant nelahodil jen očím, ale i rukám, na dotek byl tak měkký.

Poslední věcí, kterou jsem si uvědomil, byla ta, že sedím velice nízko. Pohled po interiéru mě musel ještě přesvědčit, jestli je to sen, nebo ne. A výhled ven? Více, než dokonalý, když jsem před tím „mým“ Gallardem viděl ještě jedno, žluté. Že se na svět dívá nejlépe z koňského hřbetu? Ale kdeže, na svět je nejlepší pohled z interiéru italského býka!

Z krátkého, ale intenzivního zážitku jsem si odnesl zásadní věc. Ujistil jsem se, že tenhle italský stroj prostě musím mít a jednou si ho koupím. Zbývají dvě maličkosti – vydělat na něj a vybrat si barvu…

Foto: Lukáš Volšický + Ondřej Vávra

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..