Tuning Lamborghini

ItalCarDesign Murciélago Roadster GTR

Švýcarská společnost ItalCarDesign se po úpravě uzavřené verze Murciélaga zaměřila i na otevřenou verzi vozu. Vedle vyžehlení křivek vrcholného modelu automobily si úpravce připravil jednu lahůdku – speciální nasazovací karbonovou střechu.

Nasazovací plátěná střecha na modelu Murciélago Roadster byla terčem kritiky již od světové premiéry tohoto vozu. Automobilka sama tvrdila, že se jedná o střechu nouzovou, pro použití jen v těch nejnutnějších případech, nicméně takové vysvětlení se nikomu nelíbilo. Složitost nasazování střechy snižovala její účinek při náhlých deštích, protože vám interiér zmokl dříve, než jste střechu nasadili.

Ve švýcarské společnosti ItalCarDesign si řekli, že na tomto dílu karoserie je třeba pracovat a vylepšit jej. Jako nejlepší řešení se firmě zdálo použití karbonových vláken místo originálního plátna a několika tyček. Firma se zaměřila i na snížení počtu dílů střechy – karbonová střecha je vyrobena z jediného dílu, který se na vůz nasadí během několika sekund.

Nová střecha ale není jedinou změnou, ItalCarDesign nabízí svým zákazníkům i úpravu některých panelů karoserie. Objednat si může upravený přední a zadní nárazník, s charakteristickými otvory na boku automobilu. Možností je i doplnění vozu novými koly, či sadou nálepek.

Foto: ItalCarDesign

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..