Video

Huracán: Hlavní testovací jezdec o novém babylambu (video)

Hlavním testovacím jezdcem automobilky Lamborghini je v současnosti Giorgio Sanna, který v této funkci vystřídal v roce 2009 legendárního Valentina Balboniho. Sanna se v přiloženém videu rozpovídal o vývoji nového modelu Huracán.

Hlavním úkolem testovacích jezdců bylo naladit automobil s interním označením LB 724 tak, aby splňovalo DNA značky – mělo být rychlé a zároveň snadno ovladatelné. Rovněž ale má být řidič zapojen do řízení a užívat si ho. S těmito požadavky souviselo i vyladění nové techniky, kterou Huracán používá. Mezi novinkami jsou dvouspojková převodovka nebo magneto-rheologické tlumiče a variabilní převod řízení dodávané za příplatek.

Třeba u převodovky se vývojáři zaměřili i na vyladění rozdílů mezi třemi dostupnými módy (Strada, Sport a Corsa), v nichž se její nastavení liší. Strada je zaměřená na každodenní použití, když ulehčuje ovladatelnost auta. Sport označuje Sanna za jeho nejoblíbenější mód, protože je zaměřen na zábavu za volantem, auto v tomto režimu je třeba více přetáčivé kvůli více točivému momentu na zadní nápravě. Corsa je pak určena pro hrátky na okruhu, pro co nejúčinnější jízdu. V tomto režimu se tak Huracán chová neutrálně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..