Novinky

Huracán GT3: Nástupce Gallarda GT3 FL2

Lamborghini v letošní sezoně nasadí do závodů vytrvalostního šampionátu Blancpain Endurance Series nový speciál, Huracán GT3. Automobil byl dnes představen přímo v sídle značky, v Sant‘ Agatě Bolognese.

Automobil technicky vychází z dříve představeného Huracánu LP 620-2 Super Trofeo pro stejnojmenný značkový šampionát a je součástí nové snahy Lamborghini o rozšíření svých závodních aktivit. Novinka bude závodit v pětidílné vytrvalostní sérii, která závodníky zavede na takové okruhy jako Monza, Silverstone nebo Nürburgring.

Ve srovnání se sériovým Huracánem došlo k mnohým úpravám. Těmi nejvýraznějšími jsou samozřejmě aerodynamické prvky, které byly navrženy ve spolupráci s firmou Dallara Engineering. Tyto prvky slouží k lepšímu proudění vzduchu kolem karoserie auta, též zvyšují přítlak a vylepšují chlazení brzd. Přední difusor a zadní spoiler jsou nastavitelné.

Jednotlivé karosářské díly je možné snadno odejmout pro jejich rychlou výměnu v případě potřeby. Samozřejmostí je kvůli bezpečí jezdce ochranná klec. O ochranu pilota se tu stará i hasičský přístroj, speciální karbonové sedadlo nebo střešní poklop, díky kterému se dovnitř auta rychle dostanou zdravotníci. Pomocné rámy karoserie pak musely být upraveny kvůli vysokovýkonnému chladiči a přesunutí převodovky.

Huracán GT3 váží 1239 kilogramů, tato hmotnost je rozložena v poměru 42:52 mezi obě nápravy. Ve srovnání se sériovým Huracánem je závodní speciál o výrazných 183 kilogramů lehčí, proti Super Trofeu je verze GT3 o 31 kg lehčí.

V útrobách auta pracuje vidlicový desetiválec. Spolupracuje však se šestistupňovou sekvenční převodovkou (sériový Huracán má sedmistupňovou dvouspojku), která točivý moment agregát posílá kvůli pravidlům závodní série jen na zadní kola. O zastavení se starají ocelové brzdy.

Huracán GT3 byl představen v jasně zeleném laku. Všimnout si můžete nápisů Pertamina, tato indonéská petrolejářská a energetická společnost se stává novým technickým partnerem Lamborghini v oblasti závodů.

Lamborghini Huracán GT3 bude v závodní sérii Blancpain Endurance Series závodit v barvách týmu Grasser Racing Team. Ten je známý ze šampionátu Lamborghini Super Trofeo, do série Blancpain Endurance Series nasadí dva vozy. Huracán GT3 však bude k dispozici i ostatním týmům, Lamborghini si za auto účtuje 369.000 eur (bez daně).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..