Video

Hold Gallardu Superleggera

Lamborghini Gallardo Superleggera se představilo v roce 2007 jako odlehčená verze baby lamba. Oproti sériovému modelu byl vůz lehčí a silnější, svým jménem pak odkazoval na název, který nesly tři exempláře modelu 400 GT, postavené podle patentu karosárny Touring.

Superleggera, tedy velmi lehká, ctila své jméno a oproti standardní verzi ušetřila sto kilogramů hmotnosti. Šetřilo se všude: sklo nahradil plast, většina dílů byla vyrobena z kompozitních materiálů, interiéru dominovala alcantara.

Spartánská verze oproti té sériové také odlišně vypadala. Konstruktéři změnili boční prahy, na zádi se mohlo objevit příplatkové karbonové přítlačné křídlo, kola se obula do lehkých titanových ráfků Scorpius.

Lamborghini se na Superleggeře rozhodlo pozměnit i motorový prostor. Vyladěný desetiválec dostal 530 koní, které vozu umožnily jet až 315 km/h.

Výroba započala krátce po představení v Ženevě, 350 kusová edice sjela z výrobní linky v omezené paletě barev – zákazníci si mohli vybrat mezi šedou Grigio Telesto, oranžovou Arancio Borealis, žlutou Giallo Midas, černou Nero Noctis a bílou Bianco Monocerus.

Foto: Automobili Lamborghini SpA

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..