Novinky

Gallardo trhlo 10 000 kusů

Automobilka Lamborghini letos slaví druhé jubileum, po čtyřtisícím Murciélagu se jí podařilo vyrobit Gallardo s výrobním číslem 10 000. Už delší dobu nejprodávanější model historie oslavil další významný mezník.

“Výroba desetitisícího Gallarda je pro nás významný mezník,“ říká Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel Automobili Lamborghini SpA, „vozy Lamborghini jsou nekompromisní a extrémní, čehož je Gallardo skvělým příkladem. Mimo jiné nám pomáhá šířit podvědomí o značce po celém světě. Dnes je automobilka zastoupena ve 45 zemích s více než 120 dealery.“

A jaký vůz se stal slavnostním? Je jím Gallardo LP560-4 kupé v žlutém laku Giallo Midas a černým interiérem, které je určeno pro čínského zákazníka. Podle zákulisních informací je v současné době Čína největším odbytištěm pro automobilku. I proto se žluté Gallardo LP560-4 zúčastní Dne Lamborghini, který se v Šanghaji pořádá 25. června. Automobili Lamborghini SpA se zde bude prezentovat osmi automobily z modelové řady.

Model Gallardo se světu poprvé představil v roce 2003, když rozšířil modelovou nabídku značky i o „baby lambo.“ Uzavřenou verzi brzy následoval Spyder (tedy kabriolet) a Superleggera (odlehčená verze pro fajnšmekry). Speciálními verzemi se stalo i Gallardo SE (posilněný motor a upravený design) a Nera (jedinečné černé provedení s dvěma druhy laku). Během roku 2008 bylo Gallardo celkově modernizováno a na trh se dostalo Gallardo LP560-4 s novým motorem a jinou karoserií. O rok později se světu prezentovalo Gallardo LP550-2 Valentino Balboni s pohonem zadních kol, nejnovějším přírůstkem je pak Gallardo LP570-4 Superleggera představené letos v březnu.

Stephan Winkelmann (vlevo) a Ranieri Niccoli, vedoucí výrobní linky

Jeden myslel na “Gallardo trhlo 10 000 kusů

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..