Video

Gallardo Squadra Corse: Premiéra na IAA (video)

Lamborghini na letošním frankfurtském autosalonu představilo Gallardo LP570-4 Squadra Corse. Na přiloženém videu si můžete prohlédnout, jak premiéra vozu probíhala.

Šéf Lamborghini Stephan Winkelmann na prezentaci auta připomněl, že zakladatel automobilky Ferruccio Lamborghini odmítal oficiální účast značky v závodech. Podle Winkelmanna se však doba změnila a Lamborghini se rozhodlo zapracovat na své závodní image. I proto je letošní rok vedle oslav 50 let od založení automobilky ve znamení kladení důrazu na závodní aktivity Lamborghini.

Winkelmann rovněž představil vrchního testovacího jezdce Lamborghini Giorgia Sannu, který v této funkci působí od roku 2006. Už předtím však pět let pracoval na pozici běžného testovacího jezdce, vedle toho se Sanna účastní mnohých závodů.

Vedení Lamborghini neuvedlo, kolik exemplářů Gallarda LP570-4 Squadra Corse chce automobilka vyrobit. Doplňme však, že Lamborghini vyrobilo asi 14.000 exemplářů Gallarda. Za celou svoji padesátiletou historii italská automobilka postavila zhruba 30.000 aut, Gallardo tak činí takřka polovinu veškeré produkce značky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..