Novinky

Filmové Islero GTS v aukci

Lamborghini Islero GTS z roku 1969, které hrálo po boku Rogera Moora ve filmu Muž, který pronásledoval sám sebe, se objeví na konci října v aukci RM Auctions v Londýně. Cena vozu se může vyšplhat přes 95 000 liber.

Pokud chceme sledovat historii modelu Islero, zjistíme, že se jedná o jedno z nejméně známých Lamborghini. S 226 vyrobenými kusy mezi lety 1968 – 1970 patří také mezi nejraritnější. Jeho čtyřlitrový dvanáctiválec ze sebe dokázal vydat 320 koní (ve verzi GTS), což autu umožnilo jet až 260 km/h.

Zpět ale k nabízenému exempláři. Ten opustil továrnu v Sant‘ Agatě 31. března 1969 v modré metalíze s šedým interiérem a pravostranným řízením. Prvním majitelem byl jistý Clifford Johnson, jenž vůz zapůjčil na filmování thrilleru Muž, který pronásledoval sám sebe. Ten byl posledním filmem Rogera Moora před jeho obsazením ve filmech o Jamesi Bondovi. Film pojednává o konzervativním obchodníkovi a jeho řidiči-dvojníkovi.

Po dokončení natáčení bylo modré Islero GTS prodáno do rukou závodníka Paula Weldona, později přešlo do rukou válečného hrdiny Phillipa Richardse. V roce 1986 proběhla další výměna majitelů, novým vlastníkem se stal jistý Brian Power. Ten se rozhodl přelakovat toto Islero GTS do stříbrné barvy, aby vypadalo stejně jako exemplář vlastněný Ferrucciem Lamborghinim. Proto byl přečalouněn i interiér, a to do rudé kůže.

Filmové Islero změnilo majitele ještě jednou, když se stalo součástí velké sbírky aut. Podle slov RM Auctions je auto v současné době v perfektní kondici, najeto má 38 000 mil, jeho cena se prý pohybuje v rozmezí 95 000 liber až 135 000 liber. Máte zájem?

Filmové Islero GTS nebude jediným nabízeným Lamborghini na londýnské aukci. Vedle Miury SVJ, o které jsme psali nedávno, se v městě nad Temží rovněž ukáže Miura SV Roda Stewarta nebo první Countach LP400 s pravostranným řízením.

Foto: RM Auctions

Jeden myslel na “Filmové Islero GTS v aukci

  • Hey, I can’t view your site properly within Opera, I actually hope you look into fixing this.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..