Historie

Filmová scéna a Lamborghini

Mnoho filmů se točí okolo aut, mezi ty patří například film Auta, kdy na celé planetě Zemi žijí jen automobily. V tomto filmu se bohužel Lamborghini neobjevuje, přitom jeho konkurent Ferrari ano. I Lamborghini si přesto několikrát zahrálo po boku filmových hvězd. Přinášíme vám přehled filmů, kde Lamborghini hrálo významnější roli.

Countach

Che dottoressa ragazzi

Film z roku 1967 režírovaný Gianfrancem Baldanellem

Oranžový Countach používaný hlavními hrdiny.

joshuatreeČas pomsty

Řidič kamionu se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel Eddie. O devět měsíců později je řidič odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Jemu se však podaří ubránit a uprchnout

Několik replik Countache používaných hlavními hrdiny v honičce proti replikám Ferrari F40.

dilwaleDilwale Dulhania Le Jayenge

Indická dívka vyrůstající v Londýně je i přes přísnou výchovu nespokojená s dohodnutým sňatkem v Indii. Proto přemluví otce, aby ji s jejími spolužačkami ještě před svatbou dovolil výlet po Evropě.

Bílá replika Countache v krátké scéně

Dobermann – válka gangů

Gangster Yann, známý jako Dobrman, má pistoli snad již od narození. Nyní vede gang nebezpečných šílenců, se kterým překonává všechny rekordy ve zločinnosti.

Červený Countach 25th Anniversary

kingkonglivesKing Kong žije

Tragický konec King Konga, který se ve stejnojmenném filmu Johna Guillermina zřítil z newyorského mrakodrapu, neznamenal konec příběhu obrovitého gorilího samce. V pokračování se dozvíte, že King Kong nezahynul, pouze upadl do kómatu.

Stříbrná replika Countache, která je zašlápnuta King Kongem

It Takes Two

Romantická komedie z 80.let, ve které se mladý muž den před svatbou rozhodne jet do města a koupit nové auto. Ve městě však zažije bláznivé dobrodružství a dokonce se zamiluje.

Červená replika Countache hraje ve filmu větší roli.

Lei ting zhan jing

Hongkongský film režírovaný Stanleyem Tongem.

Bílý Countach používaný hlavním hrdinou.

mrbillion

Pan bilion

Italský automechanik (Terence Hill) má možnost zdědit po svém bohatém strýčkovi miliardu dolarů, musí se však o dědictví přihlásit do dvaceti dnů, v San Franciscu. Jenže mechanik se bojí létat, a tak cestu musí zvládnout v lodi, na koňském hřbetě či kole.

Červený Countach LP 400 v titulkách, kdy s ním hlavní hrdina zvládne testovací jízdu.

Parazit

Film Parazit se odehrává v budoucnosti, kdy se civilizace se hroutí. Jeden z vědců se snaží léčit nemoc, kterou sám vytvořil. Z jeho laboratoře je ale vypuštěn smrtící parazit.

Černá replika Countache používaná hlavním hrdinou

Police des moeurs

Erotické krimi-drama podle novely Pierra Lucasa. Saint Tropez se stává novou baštou překupníků, lovící v místních vodách mladé slečny, aby je následně zotročili pro potřebu mafie.

Modrý Countach LP400S používaný jedním z hrdinů.

bronxRachot v Bronxu

Jackie Chan má v New Yorku problémy nejen s přízvukem a svou pletí, ale také s partou nepřátel. Těm také vadí, že se líbí místním dívkám a navíc docela umí několik bojových umění.

Zlatá replika Countache používaná hlavním hrdinou

Rain Man

Charlie Babbitt právě zjistil, že má autistického bratra Raymonda a čeká ho fantastická jízda jeho života. Všechno začne ve chvíli, kdy Raymond odmítne letět letadlem a tak nezbývá než jet autem.

Čtyři Countache v krátké scéně (dva červené, bílý a černý)

cannonballTajný závod

Cannonball je ten nejšílenější závod na světě. V tomto závodě nejsou pravidla, jediný cíl je vyhrát. Závodníci musejí přejet půl Ameriky a přitom se snažit různými triky odstranit své soupeře. Kromě toho na ně na každém rohu číhá policie, vždyť je to ilegální závod!

Černý Countach LP 400S s předním přítlačným křídlem je používán jedním ze závodníků.

Terč

Televizní reportérka Diana získává videonahrávku jako důkaz proti drogovému králi GianCarlovi, ale namísto usvědčení ji čeká boj o holý život. Naštěstí narazí na kuchařského mistra Jackieho (Jackie Chan,) který trochu ovládá bojová umění.

Fialová replika Countache přejeta obrovským nákladním vozem.

cannonball2Velký závod 2

Příběh volně navazující na předchozí film. I tentokrát jde jen o vítězství. Kdo z roztodivných posádek přejede Ameriku jako první? A komu se nepodaří utéci číhající policii?

Červený (později bílý) Countach je řízen párem dvou krásných slečen, jednou z posádek.

Závodní horečka

I film Závodní horečka se zabývá tajným závodem napříč Spojenými státy. I v tomto filmu jde o jedno – utéct policii a vyhrát.

Červený Countach je jedním z aut závodníků, v počátečních titulcích dokáže i přejet přes rybník!

Diablo

60sekund60 sekund

Randall „Memphis“ Raines (Nicolas Cage) býval tím nejlepším zlodějem aut, v současné době ale žije poklidný život na venkově. Idyla ale skončí, když se Randallův mladší bratr ošklivě zaplete s krutým gangsterem a svou neopatrností ho připraví o desítky kradených luxusních aut připravených k prodeji. Randálů musí se svojí bývalou partou během tří dnů ukrást padesát aut, aby svého bratra zachránil.

Fialové Diablo SE30 je jedním z kradených aut, Nicolas Cage s Angelinou Jolie si při jeho kradení užijí i milostnou scénu.

dumbanddumberBlbý a blbější

Dva hloupí spolubydlící, kteří si šetří na vysněný obchod s červy, přišli díky smůle a vlastní nešikovnosti o zaměstnání a nyní se vydávají napříč Amerikou, aby odevzdali původní majitelce její ztracený kufřík. Cestou zjistí, že je kufřík plný peněz.

Červené Diablo si hlavní hrdinové koupí a jezdí s ním po lyžařském středisku Aspen.

dieanotherdayDnes neumírej

James Bond je zajat při tajné misi mezi Severní a Jižní Koreou. Britové mají korejského zajatce a nabídnou ho výměnou. Agent 007 se přesune do Londýna, kde je vyzván k šermířskému souboji milionářem Gustavem Gravesem. James Bond zjišťuje, že mladý milionář není úplně tím, za kterého se vydává.

Červené Diablo na konci filmu spadne s ostatními supersporty z letadla

klub zenKlub odložených žen

Bývalé spolužačky Elise, Brenda a Annie se setkávají po letech na pohřbu další přítelkyně Cynthie, která spáchala sebevraždu. Kamarádky zjistí, že je pojí společný osud: jejich manželé je ve středním věku opustili a našli si nové partnerky. Před smrtí jejich kamarádky dostanou od ní stejný dopis, ve kterém je nabádá, aby držely pohromadě. Trojice kamarádek se sejde a domluví se, jak budou postupovat proti svým bývalým partnerům.

Červené Diablo používané jedním z přátel odložených dam.

Lek

Film založený na pravdivém příběhu z holandského kriminálního prostředí. Mladý policista je nucen získat tajné informace od kamaráda z dětství, který se stal členem gangu.

Žluté Diablo je používáno jedním z hrdinů filmu.

Lovec policajtů

Orin Boyd je detroitský policista, který se neřídí policejními pravidly. Když zachrání prezidenta díky porušení všech pravidel, je převelen do jedné z nejhorších čtvrtí města. Tam pozná, že místní policisté prodávají drogy drogovým dealerům. Problém je v tom, že je těžké určit, komu se dá, a komu naopak nedá, věřit.

Stříbrné Diablo Roadster používané jedním z hrdinů

redlineRedline

Mladá zpěvačka rockové kapely a automobilová fanatička se nechtěně ocitne v ilegálních automobilových závodech, které jsou organizovány jen pro potěšení a zábavu znuděných milionářů. Nečekejte ale závody nějakých japonských hatchbacků, tady závodí jen ty nejextrémnější supersporty.

Černé Diablo Roadster je jedním ze závodních vozů, během závodu s Mclarenem SLR havaruje.

Smlouva s ďáblem

Sám ďábel si najde Elliota Richardse, zamilovaného do své kolegyně Alison Gardnerové. Elliot chce získat srdce své kolegyně, a tak neváhá podepsat s krásným ďáblem smlouvu – splnění sedmi přání výměnou za jeho duši.

Diablo, řízené samotným ďáblem

teamamericaTeam America: Světovej policajt

Akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu South Park. Team America je mezinárodní policejní formace, jež se snaží chránit světový mír. Tým zjišťuje, že mocný diktátor zásobuje světové teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět.

Bílé Diablo ve verzi limuzína (!) je vozidlo jedním ze členů Teamu America

envyZávist

Ten nejlepší dům v Los Angeles patří Nicku Vanderparkovi, nejbohatšímu vynálezci zázračného odstraňovače psího trusu Vapoorize. Obrovské sídlo s roztodivnou výbavou přivádí jeho souseda Tima Dingmana šílenství. Hlavně proto, že i Tim se mohl také brodit v penězích, kdyby měl také tu šanci investovat.

Žluté Diablo Roadster použito v jedné z delších scén

Zběsilá jízda

Policejní nováček Karl-Heinz zkazil velkou policejní akci zaměřenou proti zlodějům aut. Za trest musí sledovat zapadlé okresní silnice a fotit dopravní přestupky. Vše se změní ve chvíli, kdy se mu podaří vyfotit členy tajného závodu.

Černé Diablo je jedním z aut gangu, jeho role přijde na konci filmu.

Espada

policajtdrabemPolicajt drábem

Komisař Rizzo je jedním z proslulých policistů, který odmítá nosit zbraň. On ji ke své prci nepotřebuje, stačí mu totiž své mohutné pěsti, díky kterým si získal respekt celého podsvětí. Jeho netradiční metody se ale přestanou líbit jeho nadřízenému, který se rozhodne, že ho předělá k obrazu svému.

Červená Espada je používaná jedním z mafiánských předáků.

Vrtohlavá ovce

Francouzská tragikomedie zaměřená na různé způsoby lásky v době sexuální revoluce. Nicholas Mallet je nenápadný a ostýchavý bankéř, který se jednoho dne šťastně seznámí s krásnou Marie-Paul. Tuto příhodu sdělí svému příteli Claudovi, který je však rozčarován a rozhodne se získat kontrolu nad Nicholasovým životem.

Hnědá Espada používaná jedním z hlavních hrdinů

Gallardo

Boj

Agent FBI je posedlý pomstou. Vrah Rogue mu totiž zabil parťáka s rodinou. Když konečně vstane svému nepříteli v tváří v tvář, začne se odhalovat pravda o jejich minulosti.

Žluté Gallardo SE a černé Gallardo

goal2Góóól! II

Vynikající hráč anglického týmu Newcastle United dosáhne svého snu, když přestupuje do slavného Realu Madrid, kdy si hraje po boku takových hvězd, jako je David Beckham či Zinedine Zidane. S přicházejícími úspěchy, popularitou a bohatstvím se však začíná ukazovat i odvrácená strana fotbalu.

Bílé Gallardo Spyder je používáno jednou z hlavních postav, nakonec je zničeno.

missionimpossibleMission: Impossible III

Ethan Hunt se vrací ve třetím díle úspěšného thrilleru. Když tento agent opět uslyší tajné zadání nové mise, ještě nepředpokládá, že jej čeká zatím ta nejtěžší mise v jeho kariéře. Misi navíc ztěžuje fakt, že tentokrát je to i boj osobní.

Žluté Gallardo coupé je používáno jednou z agentek, je zničeno při výbuchu

Islero

muzMuž, který pronásledoval sám sebe

Při jednom večeru má Harold Pelham automobilovou nehodu. Když se probudí na operačním sále, zjistí, že všechno není tak, jak bylo. Lidé ho totiž viděli na místech, které si on sám vůbec nepamatuje. Má dvojníka, nebo se zbláznil?

Modré Islero S je používáno hlavním hrdinou

Jarama

La notte che Evelyn uscì dalla tomba

Bohatý muž trpí duševními poruchami po ztrátě své manželky, o které se bál, že jej podvádí. Prochází proto po místních barech a hledá ženy, podobné jako jeho žena. Svede je a na svém panství je zabíjí.

Zelená Jarama používaná jednou z hlavních postav

LM002

Hračky

Výstřední tvůrce hraček ve své poslední vůli uvede, že jeho posledním přáním je, aby jeho továrnu s hračkami převzal jeho bratr. Bratr je však militantní General, který se rozhodne místo hraček vyrábět zbraně. Když toto podnikne, Leslie, syn bývalého majitele, se rozhodne jednat.

LM002 používané jedním z hrdinů

fastandfuriousRychlí a zběsilí

Čtvrtý film oblíbené série Fast and Furious se vrací ke svým kořenům a navazuje na první díly. Dominic Torretto se nachází v Dominikánské republice, Brian O´Conner zůstává věrný svému policejnímu řemeslu. O’Conner právě zkouší rozkrýt gang, který pašuje drogy do USA přes mexickou hranici, a zkouší se do gangu proniknout jako jeden ze zkušených řidičů. To samé se rozhodne udělat i Torretto, který však proto má osobní důvody.

LM002 je vozidlem jednoho z šéfů gangu.

Miura

Banzai Runner

Dálniční policista se snaží zastavit nebezpečnou skupinu jezdců, kteří mají rychlá a drahá auta a uspořádávají nebezpečné dálniční závody uprostřed noci.

Černá Miura

Il commissario Pepe

Policejní komisař v malém italském městečku vyšetřuje zdejší prostituci a zjišťuje, že spoustu obyvatel města na ní má svůj podíl.

Oranžová Miura P400

italianjobItalian Job

Charlie Croker je právě propuštěný zloděj, kterého ihned napadne, že by mohl opět něco ukrást. Přijde na to, jak ukrást zlato v hodnotě 4 milionů liber, které je přepravováno z Číny do Itálie. Ke krádeži potřebuje dvě věci – zastavit dopravu a tři vozítka Mini Cooper.

Oranžová Miura ve slavné scéně, kdy se během titulek projíždí v Alpách, konec jízdy však končí při havárii v tunelu

La leçon particulière

Teenager Olivier se seznamuje s pětadvacetiletou Frédérique, ženou závodníka Enrica. Díky tomu v Olivierově hlavě začne kvést vina a obava.

Žlutá Miura, používaná jedním z hrdinů.

Piti piti pa

Dívčí taneční skupina slaví pod vedením manažera a choreografa Evanse úspěchy po celém světě. Uhlídat tento rej krasavic je však opravdu těžké. Evans musí udržet nejen profesionální kázeň, ale především i kázeň morální. Muži, to znamená vztah, sex, manželství, sňatek, dítě nebo cokoliv z toho. Pro dívku to znamená konec kariéry, pro Evanse hledání nové tanečnice a pro soubor narušení disciplíny.

Žlutá Miura v úvodních titulkách

První klidná noc

Profesor Danielle Dominicci je už otráven stereotypním prostředí a zkouší změnit prostředí. Jako profesor přichází do Rimini, kde potkává studentku Vaninu Abati, do které se okamžitě zamiluje po rozvodu se svojí manželkou. Daniele se však brzy dozví, že bývalý přítel jeho nové lásky je boss mafie a hodlá se pomstít.

Červená Miura SV používaná hlavním hrdinou

Sissignore

Příběh vypráví o bohatém manažerovi L’avvocatovia jeho řidiči Oscarovi, který je neprávem ve vězení za nehodu, kterou ve skutečnosti způsobil jeho nadřízený. Když se Oscar vrací z vězení domů, zjistí, že jeho manželka je milenkou L’avvocata.

Žlutá Miura způsobí pád autobusu do moře

Super Fly T.N.T.

Film Rona O’Neala ze sedmdesátých let, odehrávající se ve svatém městě Římě.

Modrá Miura používaná hlavním hrdinou

vseVšechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

Sexuální revoluce, jak je popisovaná v mnoha knihách a filmech, se stala zdrojem i pro Woody Allena. Ten zplodil film, ve kterém nevynechá jedinou otázku a každému tématu věnuje svou epizodu.

Červená Miura

Murciélago

Apokalypsa

Příběh se odehrává v Los Angelese, které je na pokraji sociální, ekonomické a ekologické katastrofy, kde sledujeme tři příběhy – slavného boxera, pornoherečky a policisty.

Žluté Murciélago Roadster

batmanbeginsBatman začíná

Zklamaný dědic Bruce Wayne cestuje po úmrtí svých rodičů po světě a hledá způsob, jak by mohl bojovat proti nespravedlnosti. Po čase se vrací zpět do Gotham City a vzápětí ukazuje své druhé já, maskovaného bojovníka Batmana, který proti zločincům využívá sílu, inteligenci a moderní techniku.

Šedé Murciélago Roadster, vozidlo Bruce Wayne, který dokáže, že se do něj vejdou dvě slečny.

transporter2Kurýr 2

Frank, bývalý příslušník speciálních jednotek pracuje jako nájemný kurýr, který převáží ty nejnebezpečnější zásilky. Co dostane, to doručí a na obsah zásilek se neptá. Frank se přestěhoval z Francie do Miami, kde pracuje pro zámožnou rodinu Billingových, jejichž šestiletého syna vozí do školy a zpátky domů. Jenže syn je unesen a kurýr frank mu musí jít na pomoc.

Černé Murciélago Roadster v závěrečné honičce

redlineRedline

Mladá zpěvačka rockové kapely a automobilová fanatička se nechtěně ocitne v ilegálních automobilových závodech, které jsou organizovány jen pro potěšení a zábavu znuděných milionářů. Nečekejte ale závody nějakých japonských hatchbacků, tady závodí jen ty nejextrémnější supersporty.

Šedé a zelené Murciélago Roadster, šedé se ukáže v honičce proti Ferrari 612 Scaglietti

dark knightTemný rytíř

Bruce Wayne v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem z Gothamské policie po zloději, který se představuje tajemný symbolem – na místech činu po sobě zanechává hrací karty s žolíkem. Joker má v plánu městu Gotham ukázat, že mír zde nebude na denním pořádku.

Šedé Murciélago LP640 je vozidlem Bruce Wayne na denní použití, ve filmu bohužel po projížďce havaruje.

Foto: IMDb

Jeden myslel na “Filmová scéna a Lamborghini

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..