Ferrucciův unikátní člun Riva Aquarama s dvěma V12 byl restaurován

Ferruccio Lamborghini, zakladatel stejnojmenné automobilky, byl velký milovník techniky. Vedle mnoha vozidel vlastnil také člun Riva Aquarama, o jehož pohon se staraly dva vidlicové dvanáctiválce z Lamborghini 350 GT. Právě tato loď byla nedávno zrenovována.

Člun vyrobený v roce 1968 je unikátní díky dvojici dvanáctiválců, které jej pohání. Loď po smrti Ferruccia Lamborghiniho na dlouhá léta zmizela z očí a paměti veřejnosti, ukryta údajně byla v koutu nejmenované loděnice pod plachtou. Holandský sběratel ale člun před lety objevil a rozhodl se ji zrenovovat u firmy Riva World, která se na lodě značky Riva specializuje. Práce na renovaci lodě trvaly tři roky.

Během prací restaurátor Sandro Zani pravidelně jezdil do Itálie, například do muzea Ferruccia Lamborghiniho v Dossu, kde je loď zdokumentovaná na mnohých fotografiích.

V muzeu je navíc možné si prohlédnout jeden z motorů, který Rivu původně poháněl. Zani chtěl agregát koupit, ale na prodej nebyl. Proto musel koupit dva vidlicové dvanáctiválce z 350 GT, které upravil pro použití na lodi podle origiálního motoru v Dossu.

Na renovaci člunu se podílel také Lino Morosini, který spolupracoval už na návrhu lodi před 45 lety. Díky tomu pracují „nové“ motory stejně jako ty původní.

Během renovace vedle zástavby nových motorů byl zrestaurován dřevěný trup lodi a opravena kabina, sedačky byly přečalouněny podle původních návrhů.

One thought on “Ferrucciův unikátní člun Riva Aquarama s dvěma V12 byl restaurován

  • 11/24/2013 at 19:10
    Permalink

    LUXUS, LUXUS, LUXUS

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.