Super Trofeo

Eugenio Amos vyhrál první závod v Hockenheimu

Čtyřiadvacetiletý Ital Eugenio Amos ze stáje Touringauto vyhrál první letošní závod šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Jeho vítězství je o to cennější, protože startoval až z desátého místa a je amatérským jezdcem. Petr Charouz s Adamem Lackem skončili šestí, Jarek Janiš s Janem Šťovíčkem až devátí.

Eugenio Amos se probil celým startovním polem z desátého místa, aniž by mu pomáhal profesionální jezdec. Za sebou nechal nejen všechny zkušené profesionály (Jarek Janiš, Peter Kox), ale i všechny „gentleman“ jezdce.

Začátek závodu probíhal divoce, Giorgio Bartocci a Fabio Babini se z druhého místa vyšvihli do čela, stíháni Marc A. Hayekem a Peterem Koxem na druhém místě. Daleko za nimi se do kolize dostal Čech Jan Urban s Alexem Brundlem, syna Martina Brundlea, a závod pro oba skončil dřív, než vůbec začal.

Stíhací jízda mladíka Eugenio Amose začala hned od prvního kola, již v prvním kole se prodral o čtyři pozice dopředu a předjížděl i v dalších kolech. Už v šestém kole se Amos dostal do čela, ale po chybě se propadl. Po výměně pilotů v polovině závodu byl Amos opět první a svoji pozici až do konce nepustil. Druzí skončili Marc A. Hayek a Peter Kox, třetí Ferruccio Bellini z Bonaldi Motorsport, který rovněž zajel stíhací jízdu, protože startoval až z jedenácté pozice.

“Byl to skvělý závod,“ prohlásil Eugenio Amos, který pracuje jako prodejce v Lamborghini Milano, „na začátku jsem se tlačil, co nejvíce dopředu, ale poté jsem nemohl předjet vůz # 22 MIK Corse (Babini/Bartocci, pozn. redakce), který v tu dobu vedl. Pak ale udělal Bartocci chybu a podařilo se mi ho předjet.“ Šťastný vítěz do dalších závodů doufá, že bude chladněji. „Ve čtyřicetistupňovém horku je těžké se soustředit po celý závod,“ vysvětlil Amos.

Výsledky 1. závodu:

1. Amos (#69), Touringauto 35:09.985

2. Hayek/Kox (#24), Blancpain Reiter Engineering + 4.140

3. Bellini (#3), Bonaldi Motorsport + 08.597

4. Fasanetto/Asch (#1), Automobili Lamborghini + 15.871

5. Venturi/Invernizzi (#23), Black Bull Swiss Racing + 28.121

6. Charouz/Lacko (#99), Charouz-Gravity Racing + 31.613

7. Rossetto/Berton (#66), MIK Corse + 35.273

8. C. Leimer/H. Leimer (#63), Autovitesse + 1:00.537

9. Janiš/Šťovíček (#88), Charouz-Gravity Racing + 1 lap

10. Babini/Bartocci (#22), MIK Corse + 1 lap

11. Pronk (#76), Reiter Engineering + 1 lap

Neklasifikováni:

Urban (#77), Charouz-Gravity Racing

A. Brundle/M. Brundle (#2), Automobili Lamborghini

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..