Novinky

Emise továrny klesly o 30%

Automobilka Lamborghini tento týden zahájila provoz nového fotovoltaického systému, instalovaného v prostorách sídla v Sant’Agata Bolognese. Největší integrovaný systém v průmyslovém sektoru v kraji Emilia Romagna spolu s dalšími zásahy umožní snížit emise CO2 o 30%, což odpovídá více než 1067 tunám za rok.

Provoz nového systému ovlivní důležité sektory továrny: montážní linku, prodejní místa, oddělení služeb zákazníkům, a „Centro Stile.“ Systém zabírá celkovou plochu 17 000 čtverečných metrů, což odpovídá velikosti více než dvou fotbalových hřišť.

„Slavnostní otevření je důležitým krokem v procesu, který v Lamborghini začal před několika lety,“ uvedl Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel společnosti Automobili Lamborghini SpA. „V cestě snižování emisí budeme pokračovat i nadále, když plánujeme padesátiprocentní snížení emisí CO2 naší továrny. To jde ruku v ruce s aktuálním vývojem našich produktů, kde je naším cílem snížit emise o 35% do roku 2015,“ dodává Winkelmann.

Za instalaci solárních panelů byla zodpovědná španělská společnost Gestamp Asetym Solar, která se specializuje na investice do velkých fotovoltaických systémů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..