Tuning Lamborghini

Edo Competiton Murciélago LP 710/2

Chcete Murciélago s náhonem jen na zadní kola? Samotná automobilka vám nevyhoví, a tak budete muset zavolat do německé firmy Edo Competition. Ta se totiž rozhodla postavit Murci pro opravdové nadšence!

Samotná automobilka Lamborghini tvrdí, že Murciélago s náhonem jen na dvě kola může být až moc nebezpečné a špatně ovladatelné. Firma Edo Competiton je jiného názoru a vytvořila paket Murciélago LP710/2.

Pojďme si přečíst název vozu. Edo Competiton Murciélago LP710/2. Tvrdíte, že si to číslo chcete přečíst ještě jednou? Dobře, takže slovy: SEDM SET DESET! Přesně tolik koní pohání jen zadní kola! To bude to pravé svezení pro všechny blázny, kteří se rádi s autem perou. Jediná otázka zní, nebudou fotky všech těchto vyrobených aut na nechvalně proslavené stránce Wrecked Exotic? Doufejme, že Edo Competiton na ovladatelnosti zapracovalo a automobil budou kupovat jen lidé, kteří ho zvládnou uřídit aniž by sobě, nebo autu způsobili nějakou úhonu.

Zvýšeného výkonu tuner dosáhl přepracováním řídící jednotky, přestavěnému výfukovému traktu s novým katalyzátorem, sacímu traktu z uhlíkových vláken, novými vzduchovými filtry a vačkovými hřídelemi. Odstraněním pohonu předních kol se navíc ušetřilo čtyřicet kilo. Tyto změny pak autu dávají takovéto hodnoty – 0 – 100 km/h za 3,2 s, 0 – 200 km/h 10 s a maximálka 360 km/h.

Změny vzhledu byly pouze decentní, na zádi se objevil nastavitelný spoiler, kola mají speciální design. Tentokrát se zdá, že spoiler tu není kvůli kráse, ale kvůli čiré účelnosti.

Ještě jednou se pomodleme za všechny, kteří tuhle sílu okusí. Doufejme, že všichni z toho vyjdou v pořádku, protože tohle je fakt peklo! Silnice už nebudou bezpečné tak jako předtím.

Foto: Edo Competition

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..