Tuning Lamborghini

Edo Competition Murciélago LP750

Tuningová společnost Edo Competition posunula hranice Lamborghini Murciélago ještě o kus dál. Po 710 koňové bestii připravila další, kterou pohání už 750 koní. Podle firmy je nově představený exemplář vůbec nejrychleším Murciélagem na světě.

Maximální rychlost upraveného Murciélaga LP750 je 365 km/h. Zrychlení z 0-100 km/h trvá 3,1 s, z 0-200 se dostanete za 9,7 s a akcelerace 0-300 trvá 24,5 s. Vedle výkonu 750 koní pomáhá těmto hodnotám i zvýšené maximum točivého momentu, které je 740 Nm.

Vyšší výkony zajistila rozsáhlá úprava motorového prostoru. Dvanáctiválec výchozího Murciélaga LP640 dostal upravené hlavy válců, přepracované sání s větším průtokem a modifikované vzduchové potrubí. Vedle toho byla i přeinstalována řídící jednotka motoru, namontovány vysokovýkonné vzduchové svody, nový katalyzátor, „agresivnější“ vačkové hřídele a vzduchové filtry s vysokým průtokem. Edo Competition nabízí i možnost doobjednání nové spojky.

Vyladěný vidlicový dvanáctiválec doplňuje aerodynamický paket s nastavitelným lízátkem předního nárazníku a upraveným zadním přítlačným spoilerem. Nová je i koncovka výfuku s ovládáním hlasitosti. Odlehčená kola mají vpředu rozměr 265/35 ZR 18 a vzadu 345/30 ZR 19.

Vedle úprav vzhledu a motoru nabízí společnost z německého Ahlenu pro Murciélago LP640 i odlehčovací kúru. Ta odstraní pohon předních kol, čímž se ušetří 40 kg.

Je tedy Edo Competition Murciélago LP750 nejrychlejším Murciélagem všech dob? Americká monstra s dvojitými turby a tisícovkou koní jsou nepochybně rychlejší, ale Edo Competition jistě postavilo nejrychlejší Murciélago bez přeplňování.

Foto: Edo Competition

3 komentáře: „Edo Competition Murciélago LP750

  • Vypadá to dobře.Někde jsem ale četl že ,,murčo“ bez předního náhonu je těžko ovladatelné.Je tedy odlehčovací kůra na tomto autě,při tomto výkonu,dobrý tah a nebo hazard?

  • Souhlasím, vypadá to moc dobře. Edo používá vždy úžasnou taktovku ale..

    Odstranění předního náhonu z LP640 je opravdový hazard..

  • Já si myslím že by mohlo dojít ke snížení ovladatelnosti,u gallarda balboni se to taky moc neosvědčilo,ovšem že Edo opravdu stvořilo perfektní auto

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..