Tuning Lamborghini

Edo Competition Murciélago LP640

I Edo Competiton si postavila své vlastní upravené Lamborghini. Edo Competition však šlo trochu jiným směrem než ostatní úpravci, protože se zaměřilo hlavně na výkon. Design byl upraven jen decentně, tedy až na to přítlačné křídlo.

Pokus firmy Edo na téma tuning Lamborghini Murciélaga vypadá asi takto: Upravená řídící jednotka, speciální filtry a výkonné katalyzátory. Výfuk dostal nové škrticí ventily a nerezovou koncovku. Ve výsledku to znamená, že z dvanáctiválce o objemu 6,5 litru se podařilo vytáhnout dalších 23 koní. Výsledná čísla jsou tak skutečně působivá – 663 koní a 675 Nm. To se rovná zrychlení z nuly na stovku za 3,8 sekundy a maximální rychlosti 348 km/h. Nicméně v minulých dnech bylo toto Lambo testováno na Nardu, kde dosáhlo hodnoty 345,7km/h. Navíc je třeba dodat, že statistické testy dokazují, že jsou vozidla v přímce ještě o 20km/h rychlejší. Takže maximálka 365km/h? Možná ano…

Po stránce designu Edo nepředvádí, co všechno by se s designem dalo dělat, a tak auto není naštěstí přeplácané jako od konkurenčního Hamannu. Murciélago LP640 od Edo Competition dostalo jen nastavitelné zadní křídlo a barvená kola. Uvnitř přibyla jistě praktická parkovací kamera a různé karbonové doplňky.

Německý tuner Edo Competition se zaměřuje hlavně na úpravu nejdražších supersportů. V jeho nabídce nechybí programy na vyladění takových vozů, jakými jsou Maserati MC12, Ford GT, či Ferrari Enzo.

Foto: Edo Competition

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..