Novinky

Detaily o nástupci Gallarda: V10 a delší karoserie

Koncept naznačující podobu nástupce modelu Gallardo odhalí automobilka Lamborghini na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Vyplývá to ze zpráv britského magazínu Autocar.

Sériový automobil bychom pak měli spatřit příští rok, například prodej ve Velké Británii má začít v druhé polovině roku 2014.

Nástupce Gallarda (s interním označením LP724) bude sdílet techniku s novou generací Audi R8, která dorazí až po Lamborghini, v roce 2015. I z toho důvodu vůz použije karoserii kombinující hliník a karbon. Panely karoserie budou z hlíníku a karbonem vyztuženého plastu. Myšlenku karbonového monokoku bylo Lamborghini nuceno zapomenout. I tak by vůz měl být lehčí než dnešní Gallardo.

LP724 použije extrémní křivky, je pravděpodobné, že některé detaily budou vycházet z konceptů Sesto Elemento a Egoista.

Automobil proti dnešnímu Gallardu naroste do délky, měřit by měl až 4,5 metru, šířka i výška by se výrazně změnit neměly. To rozvor má narůst k 2,6 metru, díky čemuž bude kabina auta prostornější.

V motorovém prostoru se má nadále objevovat 5,2litrový desetiválec, jehož výkon má vzrůst k hodnotě 600 koní. Auto tak bude na dostřel konkurenčnímu Ferrari 458 Italia a Mclarenu MP4-12C. Autocar tvrdí, že auto bude standardně spolupracovat se šestistupňovým manuálem a za příplatek se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Použití manuální převodovky se nám nicméně zdá málo pravděpodobné, vždyť zákazníci už o ní mají v případě Gallarda naprosto minimální zájem.

LP724 bude mít poháněná všechna kola, Lamborghini nicméně údajně opět počítá i s verzí s pohonem zadních kol. Taková možnost by jisté mnohé fanoušky potěšila.

Foto: vize exkluzivní verze Gallarda z pera designéra Amadou Ndiayeho.

Furia

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..