Lidé

Bob Wallace

Novozélanďan Bob Wallace byl jedním z lidí, kteří zažili samotné založení automobilky Lamborghini. V roce 1963 začal u automobilky pracovat jako hlavní testovací jezdec. Tuto pozici zastával deset let, během kterých si vyzkoušel i navrhování vlastních aut.

Bob Wallace se narodil 4. října 1938 na Novém Zélandě, do nově založené automobilky nastoupil v roce 1963. Na počátku šedesátých let měl nabídku práce od Lamborghini, ale i od konkurenta z Maranella. Bob si vybral práci v nové automobilce a jistě neprohloupil.

Tento Novozélanďan pracoval v Lamborghini jako hlavní testovací jezdec. Nejenže otestoval většinu prvních Lamborghini, ale stál i za vývojem budoucích vozů. Jeho pomoc při stavbě legendární Miury je nepopiratelná. Právě Bob byl jedním z nadšenců mladého týmu, který stál za vývojem Miury.

Vedle testování a vývoje vozů se Bob Wallace zaměřil i na stavbu vlastních vozů. Tento Novozélanďan nesouhlasil se zákazem závodění, který učinil Ferruccio Lamborghini, ale nehodlal se vzdát snu závodních Lamborghini. Ve svém volném čase začal navrhovat závodní vozy, které se staly největšími raritami v produkci italské automobilky. Bob Wallace postavil slavnou Miuru Jotu, Urraco Bob a Jaramu Bob, z nichž všechny vznikly v jediném exempláři.

Wallace pracoval u automobilky Lamborghini dvanáct let do roku 1975, kdy jej v pozici hlavního testovacího jezdce nahradil slavný Valentino Balboni. Po odchodu z Itálie si Bob založil vlastní firmu na opravu starých vozidel, s kterou podniká ve Spojených státech.

Bob Wallace zemřel 19. září 2013.

Foto: Lamborghini Registry + KLD Concept

Jeden myslel na “Bob Wallace

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..