Ad personam

Blu Cepheus – matný bleděmodrý lak

V roce 2008 na svém stánku v Detroitu automobilka vystavila tři vozy – Murciélago LP640, Murciélago LP640 Roadster a Gallardo Spyder. Právě dvojice vlajkové lodě značky byla nalakována novým lakem Blu Cepheus.

Uzavřená a otevřená verze vlajkové lodi automobilky byla vyvedena v novém modrém odstínu Blu Cepheus, familiárně označovaná jako šmoulí modř. Ve skutečnosti však lak není inspirován malými pohádkovými bytostmi, ale ledovci. Tento bleděmodrý lak připomíná přírodní prostředí a je záměrně inspirován čistotou a průhledností polárního ledu, navíc zachycuje jeden z nejatraktivnějších odstínů tehdejšího roku.

Na první pohled se to možná nezdá, nicméně i tento odstín rovněž těží z duhových účinků matné barvy. Stejný pigment vybraný i pro hnědou Marrone Apus je používán i v tomto případě, kde pomáhá vynášet více primární modré, když odráží sluneční světlo. Blu Cepheus je barvitá ve světle, stejně jako ledovce, i když si udržuje svůj jednobarevný charakter.

Uvnitř modrého Murciélaga LP640 Roadster si našla své místo tradiční světle hnědá kůže, jež dominovala interiérům módních sporťáků ze šedesátých let. Tehdejší vozy byly často vybaveny takovým odstínem kůže a Lamborghini se v rámci programu Ad personam rozhodla takto barevnou kůži do nabídky vrátit. Ve vystaveném Roadsteru pokrývala sedadla, jako kontrast k ní působila kůže černá, pokrývající zbytek vnitřku. Kupé Murciélago LP640 bylo naopak vybaveno hnědou alcantarou Marrone Gaia, tentokrát s kosočtverečným prošíváním Q-citura. Jako kontrast k hnědé i zde působila černá kůže.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..