Novinky

Aventador SV: Uvidíme jej v Ženevě?

Do ženevského autosalonu jsou to ještě necelé dva měsíce, přesto tu už máme zajímavou informaci. Lamborghini by v Ženevě mělo představit Aventador ve vrcholné verzi Super Veloce. Tvrdí to server CafeSpa s odvoláním na dobře informovaného zákazníka italské automobilky.

Blížící se prezentace Aventadoru SV je velice reálná. Standardní Aventador je na trhu od roku 2011, a tak je vrcholná verze již napjatě očekávaná. Prototyp varianty SV navíc byl na konci roku zachycen během testování, což naznačuje blízkou premiéru.

Aventador SV nemá být limitovanou edicí jako třeba předchozí Murciélago LP 670-4 SV, ale má se stát jednou z běžně dostupných verzí modelu, po boku kupé a Roadsteru. Lamborghini tím zřejmě reaguje na prodejní neúspěch Murciélaga SV, kdy automobilka chtěla vyrobit 350 jeho kusů, kvůli malému zájmu zákazníků ale vzniklo jen 186 exemplářů tohoto modelu.

O detailech Aventadoru Super Veloce toho zatím moc nevíme. CafeSpa nicméně hovoří o výkonu 780 koní a kolech s centrální maticí, která se díky rychlejší výměně mají hodit na závodním okruhu. Samozřejmostí bude agresivnější vzhled, fotografie maskovaného prototypu auta ukazuje opravdu výrazný difusor.

Foto: Aventador J

3 komentáře: „Aventador SV: Uvidíme jej v Ženevě?

  • Dobrý deň, môžem sa opýtať odkiaľ máte informácie o tom, že Murciélago SV sa vyrobilo iba v 186 exemplároch? Sám som mal informácie, že niekde pri tom počte produkcia prestala. Lenže dnes som naďabil na video o tomto modeli na Youtube, kde jasno vidieť na štítku poradové číslo 332/350. Podľa toho mala byť celá séria dokončená. Teraz som trošku zmätený.

  • Dobrý den, majitelé Murciélaga SV si mohli objednat štítek s číslem auta podle jejich přání. Proto existuje i auto 332/350, přestože 350 aut nevzniklo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..