Novinky

Aventador SV: Přijde ještě letos?

Lamborghini v posledních dvou letech nabídlo svým zákazníkům několik novinek. Loni to byly mimo jiné Aventador 50th Anniversary a limitovaný model Veneno, letos pak debutovalo nové babylambo Huracán. Býčím novinkám není konec, už se údajně pracuje na Aventadoru Super Veloce.

Dealeři už vůz pomalu nabízejí zákazníkům, aby zjistili, jaký je o něj zájem. Příspěvky na americkém diskuzním fóru LamboPower naznačují, že by Aventador SV měl být představen ještě letos. Nejpravděpodobnějším místem premiéry by se v takovém případě stal říjnový autosalon v Paříži.

Aventador SV se podobně jako předchozí modely značky s tímto označením dočká vyššího výkonu, mluví se až o hodnotě blízké 800 koním. Takové číslo se nám zdá až příliš vysoké, tipujeme spíše hodnotu kolem 750 koní. Takového výkonu mimochodem dosahuje Veneno.

Očekávejme také snížení hmotnosti, byť v současné chvíli zatím nedokážeme odhadnout, o kolik kilogramů verze SV proti výchozímu Aventadoru zhubne.

Cena Aventadoru SV by se měla pohybovat okolo 680.000 dolarů (= 13,6 milionu korun). Výroba by údajně neměla být limitována, na rozdíl od předchozího Murciélaga LP 670-4 SV.

Nechme se tedy překvapit, zda Aventador SV bude na podzim skutečně debutovat. Přece jen se nám zdá, že na jeho příchod je ještě brzo. Zájem o standardní Aventador zatím neuvadá, k dispozici navíc už nedávno byla posílená varianta – Aventador LP 720-4 50th Anniversary se 720 koňmi. Na druhou stranu z Lamborghini již dříve zazněly hlasy, že Aventador SV přijde na trh dříve, než veřejnost obecně čeká.

Foto: Aventador J

Jeden myslel na “Aventador SV: Přijde ještě letos?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..