Novinky

Aventador Roadster je tady

Všichni na tento vůz čekali. Mluvilo se o něm už od představení standartního Aventadoru LP700-4, ano, opravdu tu mluvíme o karosářské verzi Roadster. Před pár týdny začaly prosakovat informace, že se vůz brzo představí možným zákazníkům. Tak se také stalo. V pondělí kolem desáté hodiny středoevropského času se na oficiální facebookové stránce Lamborghini objevil set oficiálních studiových fotek Aventadoru LP700-4. Po celém automobilovém světě začal kolovat jen tento vůz a většinový názor byl jednoduchý. Prostě „wow“.

Předchůdce Murciélago Roadster (nebo LP640 Roadster) měl plátěnou střechu, která byla na kovových knoflících a většinou k jejímu nasazení byla potřeba dvou párů rukou. Tento problém je u nástupce vyřešen. Targa střecha tohoto vozu se skládá ze dvou pevných karbonových dílů, které vypadají jako boule, kvůli prostoru nad hlavou posádky. Díky tomu vůz vypadá skvěle i s nasazenou střechou, což se například o Murciélagu říci nedalo.

Pohonné jednotce se moc věnovat nebudeme, protože ta zůstala beze změn. Stále vůz pohání V12 o objemu 6,5 litru s výkonem rovných 700 koňských sil a vypínáním jedné řady válců. Vůz tedy dosáhne z nuly na stovku za rovné tři vteřiny, maximální rychlost je stejná, tedy 350 kilometrů v hodině. A stejná je také sedmistupňová převodovka ISR.

Co nového přichází s Roadsterem do nabídky? Z fotek poznáme, že se jedná o nový lak, která nese název Azzuro Thetis, jehož odstín závisí na úhlu světelných paprsků. Tento lak má odkazovat na bleděmodrou Miuru Roadster z roku 1968. Druhým novým prvkem jsou disky „Dione“ o rozměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu.

Cena nového vozu začíná na 300.000 eurech bez daně. My doufáme, že se brzy nějaký kus objeví také v České republice.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..