Novinky

Aventador Pirelli Edition: Oslava spolupráce italských firem

Lamborghini spolupracuje s pneumatikářskou firmou Pirelli už od svého založení v roce 1963. Letos se automobilka tuto spolupráci rozhodla oslavit, a to Aventadorem LP 700-4 ve speciální edici Pirelli.

Specialitou vozu je dvoubarevná karoserie. První možností je matně černé provedení, kdy je horní části karoserie (střecha, sloupky, zrcátka nebo kryt motoru) kombinovaná s jedním ze šesti nabízených laků, kterými jsou žlutá Giallo Spica, červená Rosso Mars, bílá Bianco Isis, černá Nero Aldebaran, šedá Grigio Liqueo a šedá Grigio Ater. V druhém případě je horní část Aventadoru leskle černá, zatímco spodek je matný. V tomto případě jsou dostupné čtyři laky: bílý Bianco Canopus, černý Nero Nemesis, šedý Grigio Adamas a šedý Grigio Titans.

Celek doplňují červené detaily – pásy vedoucí přes horní část karoserie nebo logo značky Pirelli vyobrazené na střeše a kolech. Sedačky jsou čalouněny černou alcantarou s kontrastním červeným prošíváním. Motiv červeného pásu se zde rovněž objevuje, vede na stropě a sedačkách. Na sedadlech se rovněž objevují vyobrazená loga obou partnerů.

Standardem je průhledný kryt motoru s karbonovými doplňky v motorovém prostoru nebo černá kola Dione, za nimiž se ukrývají červené (nebo žluté) brzdové třmeny. Samozřejmostí je plaketka s informací o limitované edici.

Pokud jste se těšili i na úpravu techniky v útrobách Aventadoru, čeká vás zklamání. O pohon Aventadoru Pirelli Edition se nadále stará 6,5litrový dvanáctiválec o výkonu 700 koní kombinovaný se sedmistupňovou robotizovanou převodovkou ISR.

Automobil bude dostupný v obou karosářských verzích, jako kupé i Roadster. Aventador LP 700-4 Pirelli Edition mohou zákazníci objednávat již nyní, první kusy ale budou dodány až v průběhu léta 2015. Lamborghini neoznámilo, kolik exemplářů Aventadoru Pirelli Edition vznikne, produkce tohoto modelu ale bude omezená.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..