Novinky

Automobilka představuje nový plán na snížení emisí CO2

Automobilka Lamborghini představila nový plán, kterým se rozhodla snížit emise svých vozidel a své továrny. Automobilka se rozhodla do ekologie investovat 35 milionů Euro, za které mimo jiné do roku 2015 sníží emise svých vozů o 35 procent.

Snížení emisí svých automobilů ale nebude jedinou změnou. Lamborghini taktéž plánuje snížit emise vydávané svojí továrnou. Tato redukce má činit 30% a má se dostavit již příští rok! Automobilka totiž vybavuje svojí továrnu solárními panely, jež produkují 1,582 Megawatt hodin „zelené“ energie za rok.

Jednou ze součástí tohoto projektu byla i výstavba nového logistického centra, která byla dokončena již minulý rok. Předchozí logistické centrum v Anzole navyšovalo místní těžkou kamionovou dopravu a automobilka se rozhodla ušetřit tvorbu CO2 i na tomto způsobu přepravy.

Svojí práci na snížení emisí si odpracuje i oddělení Výzkumu a Vývoje, jež bude mít za úkol snížit emise automobilů do roku 2015 o 35 %. Snížení emisí se má dosáhnout snížením hmotnosti nových aut, snížením tření, ale také vývojem Start-Stop systémů (!), hybridního pohonu (!!) či použitím biopaliv.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..