TestyVideo

Autocar testuje novou Superleggeru

Britský server Autocar otestoval nejnovější verzi babylamba, Gallardo LP570-4 Superleggera. Ta je oproti výchozímu modelu silnější, lehčí, rychlejší a hlasitější. Co si ale o ní myslí šéfredaktor magazínu, Jamie Corstorphine?

Jamie Corstorphine nejdřív zavzpomíná na předchozí verzi, která se na trhu objevila v roce 2007. Redaktor hlavně zmíní nespolečenský zvukový projev, který mu podle jeho vlastních slov zůstal v srdci dodnes.

I nová Superleggera shodila něco ze své váhy, a to hlavně díky využití karbonových vláken. Přestože její motor byl posilněn „jen“ o 10 koní, rázem je její poměr výkon/váha lepší než u konkurenčního Ferrari 458 Italia. K lepší ovladatelnosti pomohlo nastavení jako v závodním Gallardu Super Trofeo.

Přestože je LP570-4 Superleggera zábavnější a rychlejší na okruhu než výchozí Gallardo LP560-4, Autocar si myslí, že by mohlo být ještě lepší. Na závěr tak přichází rada, co takhle postavit Gallardo SV s totožným nastavením jako nová Superleggera, ale s náhonem pouze na zadní kola?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..