Novinky

ApexOversteer: Budoucnost Lamborghini

Server ApexOversteer zveřejnil údajné plány budoucnosti automobilky Lamborghini. Je však otázkou, jestli se jedná o skutečné plány, nebo jen zbožná přání tohoto serveru.

ApexOversteer představil údajné plány Lamborghini pro následující desetiletí. Každý rok tohoto desetiletí se můžeme těšit na nový model a dokonce i na novou modelovou řadu.

Rok 2011 je ve znamení nástupu Aventadoru LP700-4 na trh. Vedle toho se ale má letos představit i další verze babylamba – tentokrát Gallardo LP550-2 Spyder. Pokud bychom mohli tipovat, otevřené Gallardo s pohonem zadních kol by se mohlo ukázat na podzimním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Příští rok na nás čeká Aventador LP700-4 Roadster (více než pravděpodobné) a Sesto Elemento v sériové podobě. Otázkou je, jestli opravdu vznikne limitovaná série tohoto konceptu a jestli bude homologován pro silniční provoz.

Rok 2013 bude ve znamení nástupce Gallarda. Server pro něj má už i jméno – Cabrera. Základní verzi má pohánět 570 koní, základem vozu má být multisekční lepený karbonový monokok. Cabrera pak má být o něco větší než Gallardo, zároveň ale mnohem lehčí.

V roce 2014 se máme dočkat sériové verze čtyřdveřového supersedanu Estoque a Cabrery Spyder. O výrobě Estoque se spekuluje už od jeho premiéry v Paříži roku 2008.

O rok později se má představit Aventador LP750-4 SV se 750 koni, o 150 kg nižší hmotností a karbonovým přítlačným spoilerem. Přestože se takový vůz na silnice zřejmě dostane, informace ApexOversteer se až moc podobají Murciélagu LP670-4 SV. V roce 2015 se prý máme také těšit na čtyřmístný koncept Estoque Convertible.

V roce 2016 má být ve znamení faceliftu Aventadoru, a to i v jeho otevřené verzi Roadster. O rok později se na má na trhu objevit Cabrera Superleggera v limitované edici 250 kusů s 595 koni a nižší vahou. Do výroby má zamířit i Estoque Convertible.

V roce 2018 by mohla být faceliftována Cabrera, o rok později by se měl ukázat Aventador ve své vrcholné formě – LP850-4 Jota. Vyšší výkon má doplnit nižší hmotnost. Podle ApexOversteer vznikne Aventador LP850-4 Jota jen v 50kusové edici.

Facelift Estoque se na trhu objeví v roce 2020, vedle toho se představí koncept Estoque Coupe, které se začne sériově vyrábět o rok později. Rok 2021 pak má být i ve znamení nástupce Aventadoru.

Zajímavé plány, že? ApexOversteer dodává, že nezmiňuje limitované edice vozů, mezi kterými jistě nebude chybět 50th Anniversary. Otázkou je i použití hybridních pohonů u Estoque a Gallarda. Aventador se tak může stát posledním pouze benzínovým Lamborghini.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..