Editorial

5 událostí roku 2014 ve světě Lamborghini

Rok 2014 je za námi a při této příležitosti jsme se rozhodli jej shrnout. Jaké byly ty největší události uplynulého roku ve světě Lamborghini? Vybrali jsme jich celkem pět.

Nové babylambo

Model Huracán byl představen již před koncem roku 2013, v loňském roce se ale nástupce Gallarda dostal do prodeje. První kusy se v průběhu léta objevily také na českých silnicích. Vedle sériového kupé navíc v průběhu roku debutoval také policejní Huracán a především závodní Huracán pro značkový šampionát Super Trofeo.

Rostoucí ceny Countache

Lamborghini Countach je dnes již zasloužilým veteránem, který zákazníci dokáží velice ocenit. Zachovalé exempláře tohoto klínového superauta jsou prodávány za desítky milionů korun. V průběhu roku 2014 hned několikrát vyrostla nejvyšší částka, za kterou byl nový majitel ochoten Countach koupit. Současný rekord pochází ze srpna, kdy byl červený Countach LP400 z roku 1974 vydražen za 1,7 milionu dolarů.

Nové muzeum Ferrucia Lamborghiniho

V květnu 2014 se zakladatel italské automobilky Lamborghini dočkal většího a důstojnějšího muzea. Nové Muzeum Ferruccia Lamborghini sídlí ve městě Funo di Argelato, když nahradilo dřívější muzeum v městečku Dosso. Část vystavených exponátů zůstala zachována ze starého muzea, přibyly však nové.

První plug-in hybrid značky

Mnozí fanoušci supersportů pláčou, plug-in hybridy jsou ale směr, kterým se výrobci nejrychlejších aut planety vydávají. Plug-in v roce 2014 představilo také Lamborghini, a to ve formě konceptu Asterion LPI 910-4. Ten je vedle kombinace desetiválce a hned tří elektromotorů zajímavý svojí koncepcí, jedná se totiž o gran turismo, což je segment, ve kterém Lamborghini není už desítky let zastoupeno.

Lamborghini se vrací do České republiky

Pro fanoušky Lamborghini velice důležitá zpráva, po letech se opět pracuje na otevření oficiálního zastoupení této italské značky na českém trhu. Práce na novém dealerství se poněkud opozdily, nové Lamborghini Praha mělo otevřít již v říjnu 2014, nakonec ale oficiální otevření showroomu na pražském Smíchově proběhne až v roce 2015.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..