CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky Lamborghini chystá hybridy, uchová tím parádní zvuk svých aut  (David Bureš)
Lamborghini chystá hybridy, uchová tím parádní zvuk svých aut

Lamborghini chystá hybridy, uchová tím parádní zvuk svých aut

Urus přijel s turbomotorem a také konkurence z řad konkurentů stále častěji používá přeplňované agregáty, Lamborghini však něco takového u svých supersportovních modelů neplánuje. Spíše než přeplňováním sníží emise svých aut hybridním pohonem.

Hybridního pohonu se tak patrně již dočkáme u nástupců dnešních modelů Huracán a Aventador. Kombinace elektromotoru a atmosférického motoru navíc bude mít další výhody, jak říká šéf vývoje Lamborghini Maurizio Reggiani v rozhovoru pro server CarAdvice.

Zachování atmosférického motoru zachová okamžité reakce na pokyn, které přeplňování i se sebelepším turbodmychadlem nezajistí. A navíc bude uchován nádherný zvuk, který atmosférické agregáty Lamborghini nabízejí.

V této souvislosti mnohé napadne, proč tedy Urus dostal dvakrát přeplňovaný osmiválec a ne třeba atmosférický desetiválec z Huracánu. Reggiani to vysvětluje odlišným charakterem tohoto modelu. V SUV je totiž potřeba vysoký točivý moment v nízkých otáčkách, který se hodí v terénu, zatímco u superaut potřebujete točivý motor, abyste ho při akceleraci vytáčeli a vytáčeli.

Komentáře

Komentovat