CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Ad personam, Novinky Papež dostal speciální Lamborghini Huracán. Bude vydraženo  (David Bureš)
Papež dostal speciální Lamborghini Huracán. Bude vydraženo

Papež dostal speciální Lamborghini Huracán. Bude vydraženo

Papež František se dočkal zajímavého daru, automobilka Lamborghini mu předala unikátní Huracán. V květnu 2018 bude auto vydraženo na akci RM Sotheby’s, přičemž výtěžek z dražby bude v plné výši vyplacen papeži, který jej použije na obnovení komunity v irácké Ninevehské pláni a daruje jej komunitě papeže Jana XXIII., která se věnuje pomoci ženám, které jsou oběťmi obchodování s lidmi, a dvěma italským sdružením pomáhajícím v Africe.

Unikátní Lamborghini Huracán ve verzi s pohonem zadních kol (Huracán RWD) byl upraven divizí Ad personam, která se specializuje na individuální úpravy vozů ze Sant’ Agaty. Má karoserii vyvedenou v bílém laku Bianco Monocerus a ozdobenou žlutými pruhy Giallo Tiberino. Znalci budou vědět, jedná se o barevné schéma odkazující na vlajku Vatikánu, sídlo papeže.

S hlavou katolické církve v poslední době spolupracovalo hlavně Ferrari, který ještě papeži Janu Pavlu II. předalo model Enzo, rovněž k vydražení. Také Lamborghini ale ve Vatikánu zanechalo stopy, firma Tonino Lamborghini (společnost syna zakladatele automobilky) dodala Vatikánu pro jeho potřeby golfové vozíky.

Komentáře

Komentovat