CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky Přípravy na Urus vrcholí. Montážní hala už je hotová  (David Bureš)
Přípravy na Urus vrcholí. Montážní hala už je hotová

Přípravy na Urus vrcholí. Montážní hala už je hotová

Lamborghini se již připravuje na zahájení sériové výroby modelu Urus, který se světu přestaví již letos v prosinci. Kvůli výrobě SUV automobilka musela rozšířit svoji domovskou továrnu v Sant’ Agatě, jejíž výrobní prostory se zdvojnásobily, vzrostly z plochy 80.000 na 160.000 m2. Rozšíření bylo dokončeno během rekordních 18 měsíců.

Součástí nových prostorů je samozřejmě především montážní linky pro Urus, díky němuž vzroste roční výroba automobilky k 7.000 vozům. Specialitou výroby Urusu bude použití prvků stále propagovanějšího Průmyslu 4.0, tedy úzké spolupráci lidí a strojů. Pracovníkům tak třeba s lepením skel a připevnění kol pomůžou roboti, pracovníkům pomůžou i speciální transportní systémy nebo dotykové obrazovky s informacemi o produktu.

Vedle toho ale Lamborghini vybudovalo i nové prostory pro finální kontrolu vyrobených vozů, nový logistický sklad, novou kancelářskou budovu nebo testovací trať. Ta je přizpůsobena chystanému SUV, protože její součástí bude 13 různých povrchů, s nimiž si tento vůz bude muset poradit.

Důležitým detailem zveřejněné zprávy je pak i přiložené video a fotografie. Na nich se totiž vůbec poprvé ukazuje sériový Urus, byť jen část jeho nedokončené karoserie.

Komentáře

Komentovat