CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky, Video Rekordní jízda Lamborghini Huracán Performante na Severní smyčce  (David Bureš)
Rekordní jízda Lamborghini Huracán Performante na Severní smyčce

Rekordní jízda Lamborghini Huracán Performante na Severní smyčce

Ještě před zahájením sériové výroby i samotným představením se Lamborghini Huracán Performante stalo rekordmanem na Severní smyčce okruhu Nürburgring, když se v říjnu 2016 stalo nejrychlejším sériovým osobním autem na této trati. S časem 6:52,01 překonalo předchozí čas Porsche 918 Spyder.

Za volant stále zamaskovaného prototypu Huracánu Performante se při rekordním kole usadil testovací jezdec automobilky Marco Mapelli, který už má s tímto okruhem množství zkušeností, a to díky jízdě s Aventadorem SV, s nímž se zde též dostal pod sedm minut.

K dosažení rekordního času autu pomohlo několik faktorů. Jednak je proti výchozímu Huracánu o 40 kg lehčí a 30 koní výkonnější, druhak si zachoval pohon všech kol, který se hodí kvůli gripu, a navíc disponuje i aktivní aerodynamikou, která mu pomáhala zrychlit.

Jak už to ale tak v automobilovém světě bývá, o pár měsíců byl rekordní čas Huracánu Performante překonán, a to neznámým elektrickým supersportem Nio EP9, jehož zajetý čas činil 6:45,9. Dá se ale o dílu malé čínské značky mluvit jako o sériovém?

Komentáře

Komentovat