CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky Lamborghini Urus bude mít 650 koní  (David Bureš)
Lamborghini Urus bude mít 650 koní

Lamborghini Urus bude mít 650 koní

Automobilka Lamborghini se čile připravuje na zahájení sériové výroby SUV Urus. Z toho důvodu na veřejnost pronikají stále detailnější zprávy o chystané novince, která se světu ukáže ještě před koncem letošního roku. Šéf výrobce Stefano Domenicali se nedávno rozpovídal o motoru Urusu.

Už dříve vyšlo najevo, že auto vycházející z konceptu Urus použije dvakrát přeplňovaný zážehový osmiválec o objemu čtyř litrů, nyní však Domenicali prozradil, že bude naladěn na 650 koní. To znamená, že bude výkonnější než někdejší dvanáctiválcové Murciélago i jeho modernizovaná verze Murciélago LP640!

Vedle výchozí varianty bude k dispozici také plug-in hybrid, který na trh dorazí zhruba rok po základní osmiválcové verzi, tedy někdy v druhé polovině roku 2019.

Do budoucna má Urus tvořit asi polovinu roční produkce Lamborghini, ročně má být vyráběno asi 3.500 kusů tohoto SUV, což je o pět set více, než se dosud říkalo. Na takové číslo se ale Urus dostane nejdříve v roce 2019, příští rok má kvůli postupnému zahajování produkce vzniknout jen asi 1.000 jeho exemplářů.

Komentáře

Komentovat