CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Reportáže Veneno a Veneno Roadster na okruhu Paul Ricard  (David Bureš)
Veneno a Veneno Roadster na okruhu Paul Ricard

Veneno a Veneno Roadster na okruhu Paul Ricard

Společnost SRO Motorsports Group pořádající okruhový šampionát Blancpain Endurance Series předvedl uplynulý víkend na závodech na okruhu Paul Ricard svůj nový projekt Ultracar Sports Club. Ten na jedno místo přivádí ty nejexkluzivnější auta světa. Na Paul Ricard se ukázala i dvojice vozů Lamborghini.

Duo Lamborghini Veneno a Lamborghini Veneno Roadster přivezla do Le Castellet přímo italská automobilka. Oba vozy patří mezi ty nejspeciálnější na světě, Veneno kupé bylo vyrobeno ve čtyřech exemplářích, Veneno Roadster v devíti. Zajímavostí kupé je, že se exemplář prezentovaný před dvěma lety v Ženevě dočkal nových hlavních světlometů s větších vnějších zpětných zrcátek, které umožňují jeho použití na běžných silnicích.

Dvojici ze Sant’ Agaty ve Francii doprovázely další zajímavé automobily. McLaren vůbec poprvé oficiálně předvedl na trati P1 GTR, tento okruhový speciál v La Castalett doplnila i jeho výchozí verze, plug-in hybridní modelu P1. Na akci Ultracar Sports Club nechyběli ani přímí konkurenti P1 – Ferrari LaFerrari a Porsche 918 Spyder. Mezi účastníky se ukázal i nejrychlejší sériový kabriolet světa, Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse v edici World Record, Aston Martin One-77 nebo Pagani Zonda R.


Foto: GT sports Club

Komentáře

Komentovat