CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky Huracán je úspornější, než byste čekali  (David Bureš)
Huracán je úspornější, než byste čekali

Huracán je úspornější, než byste čekali

Lamborghini Huracán LP 610-4 podle oficiálních hodnot spotřebuje v evropském normovaném cyklu 12,5 litru paliva na 100 kilometrů. Z testu americké společnosti Emissions Analytic ale vyplynulo, že je italský supersport úspornější, než udávají oficiální čísla.

V americkém normovaném cyklu Huracán potřebuje podle oficiálních hodnot 14,7 litru paliva na 100 kilometrů. Test Emissions Analytic, že spotřeba Huracánu v reálném světě činí 13,3 litru na 100 kilometrů. To je o 11 % lepší výsledek než oficiální číslo.

Testování Huracánu bylo součástí projektu společnosti Emissions Analytic a magazínu Motor Trend, v rámci něž je měřena spotřeba paliva různých modelů v reálném prostředí. V testu Huracán dosáhl lepší spotřeby než Range Rover s kompresorovým třílitrem nebo Chevrolet Camaro ZL1 s 6,2litrovým osmiválec.

Generální ředitel Emissions Analytic Nick Molden vysvětluje, že motory supersportů jsou obecně vyvíjeny tak, aby z jednoho litru paliva využily co nejvíce potenciálu. Proto podle jeho názoru není překvapivé, že za určitých podmínek (při klidné jízdě) umí být takové vozy vcelku úsporné.

Komentáře

Jeden koméntář k “Huracán je úspornější, než byste čekali”

  1. Čáp Aleš says:

    Ekologie v před.

Komentovat