CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky Oficiálně: Gallardo LP570-4 Spyder Performante  (David Bureš)
Oficiálně: Gallardo LP570-4 Spyder Performante

Oficiálně: Gallardo LP570-4 Spyder Performante

Automobilka Lamborghini oficiálně odhalila podobu nového Gallarda LP570-4 Spyder Performante, která je odlehčenou verzí standardního LP560-4 Spyder. Nový automobil je lehčí o 65 kilo a silnější o 10 koní.

Jak název napovídá, Gallardo LP570-4 Spyder Performante pohání desetiválec s přímým vstřikováním o výkonu 570 koní. Ty otevřenému vozu umožní zrychlit z 0-100 km/h za 3,9 sekund a jet až 324 km/h.

Automobil váží 1485 kilogramů, což je o 65 kilo méně než u Gallarda LP560-4 Spyder. Konstruktéři toho dosáhli především díky rozsáhlému využití lehkých materiálů. Základem auta je hliníkový rám, jejž doplňují části karoserie z karbonových vláken. Ty byly použity na kryt motoru, zadním přítlačném spoileru, zrcátkách a bočních prazích. Honba za minimální hmotností pokračovala i v interiéru, kterému dominují sportovní sedadla z karbonu a alcantary a další karbonové díly, jakými jsou dveřní panely nebo tunel převodovky. Základní výbava ale odlehčenému Spyderu zůstala, samozřejmostí jsou elektricky stahovatelná okna i klimatizace.

Vzhled automobilu využívá prvky z Gallarda LP570-4 Superleggera. Totožný je přední nárazník, zadní difusor, titanové ráfky a přítlačný spoiler. Na Spyderu Performante naopak nenajdete italskou trikoloru na boku auta, ta se totiž přesunula na kryt motoru. Důležitým detailem jsou i dva rychlé pruhy. Zákazníci budou moci vybírat mezi šesti základními barvami, kterými jsou žlutá Giallo Midas, oranžová Arancio Borealis, šedá Grigio Telesto, černá Nero Noctis a bílá Bianco Monocerus. Barvu laku doplňuje prošívání sedaček.

Gallardo LP570-4 Spyder Performante navazuje na dlouhou tradici otevřených aut ze Sant‘ Agaty. Ta začala v roce 1965, kdy vznikly dva exempláře Lamborghini 350 GTS. Poté následovaly Miura Spyder, Diablo VT Roadster nebo Murciélago Roadster. Oficiální premiéra nového automobilu proběhne na autosalonu v Los Angeles.

Komentáře

3 komentářů k “Oficiálně: Gallardo LP570-4 Spyder Performante”

  1. […] Gallardo LP570-4 Spyder Perfomante je odlehčenou verzí otevřeného babylamba. Oproti základnímu provedení je o 65 kg lehčí, a to díky hojnému použití karbonových vláken na karoserii a v interiéru. Posilněný desetiválec s 570 koni byl využit z Gallarda LP570-4 Superleggera. […]

  2. […] Na autoshow v Los Angeles se pak ukázala Superleggera Spyder, tedy pardon, LP570-4 Spyder Performante. […]

  3. […] Jakmile budou brány ženevského autosalonu otevřeny i pro veřejnost, na stánku Lamborghini zůstane „jen“ stříbrné LP700-4 a Gallardo LP560-4 Bicolore. Místo druhého LP700-4 zaujme Gallardo LP570-4 Spyder Performante. […]

Komentovat