CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky Gallardo trhlo 10 000 kusů  (David Bureš)
Gallardo trhlo 10 000 kusů

Gallardo trhlo 10 000 kusů

Automobilka Lamborghini letos slaví druhé jubileum, po čtyřtisícím Murciélagu se jí podařilo vyrobit Gallardo s výrobním číslem 10 000. Už delší dobu nejprodávanější model historie oslavil další významný mezník.

“Výroba desetitisícího Gallarda je pro nás významný mezník,“ říká Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel Automobili Lamborghini SpA, „vozy Lamborghini jsou nekompromisní a extrémní, čehož je Gallardo skvělým příkladem. Mimo jiné nám pomáhá šířit podvědomí o značce po celém světě. Dnes je automobilka zastoupena ve 45 zemích s více než 120 dealery.“

A jaký vůz se stal slavnostním? Je jím Gallardo LP560-4 kupé v žlutém laku Giallo Midas a černým interiérem, které je určeno pro čínského zákazníka. Podle zákulisních informací je v současné době Čína největším odbytištěm pro automobilku. I proto se žluté Gallardo LP560-4 zúčastní Dne Lamborghini, který se v Šanghaji pořádá 25. června. Automobili Lamborghini SpA se zde bude prezentovat osmi automobily z modelové řady.

Model Gallardo se světu poprvé představil v roce 2003, když rozšířil modelovou nabídku značky i o „baby lambo.“ Uzavřenou verzi brzy následoval Spyder (tedy kabriolet) a Superleggera (odlehčená verze pro fajnšmekry). Speciálními verzemi se stalo i Gallardo SE (posilněný motor a upravený design) a Nera (jedinečné černé provedení s dvěma druhy laku). Během roku 2008 bylo Gallardo celkově modernizováno a na trh se dostalo Gallardo LP560-4 s novým motorem a jinou karoserií. O rok později se světu prezentovalo Gallardo LP550-2 Valentino Balboni s pohonem zadních kol, nejnovějším přírůstkem je pak Gallardo LP570-4 Superleggera představené letos v březnu.

Stephan Winkelmann (vlevo) a Ranieri Niccoli, vedoucí výrobní linky

Komentáře

Jeden koméntář k “Gallardo trhlo 10 000 kusů”

  1. […] léta byl ve znamení dalšího jubilea, z výrobní linky sjelo Gallardo s pořadovým číslem 10.000. Slavnostním vozem byl model LP560-4 ve žlutém laku Giallo Midas s černým interiérem, opět […]

Komentovat