CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky, Super Trofeo Super Trofeo se chystá do Brna  (David Bureš)
Super Trofeo se chystá do Brna

Super Trofeo se chystá do Brna

Šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo již tento víkend navštíví české luhy a háje, kde odjede celkem tři závody. Společnost mu budou dělat i Porsche Carrera Cup Italia, evropský šampionát FIA GT3 a královský světový pohár FIA GT1.

Návštěvníci se mohou těšit na nabitý víkend. Masarykův okruh v Brně slaví osmdesát let své existence, což značí bohatý doprovodný program. Ten započne již v pátek, kdy se jednotliví závodníci budou seznamovat s okruhem v rámci tréninků a kvalifikace.

V sobotu odstartují i první kola závodního víkendu. V 13:00 na trať vyrazí splašení býci, které budou v 14:15 následovat vozy poháru GT3. I tam má Lamborghini své želízko v ohni, Philip Geipel a Ellen Lohrová dojeli v minulém závodě v anglickém Silverstone za volantem Gallarda LP560-4 třetí, přičemž Philip Geipel odjel první část závodu první! Doufejme, že se černému Gallardu LP560-4 bude dařit i v Brně. Večer návštěvníkům zahrají Iva Frühlingová & NO PAN!C.

V neděli se bude závodit nejvíc, v 10:00 odstartuje závodní neděli Super Trofeo, následované Porsche Carrera Cupem (11:10) a ve 12:15 i druhým kolem FIA GT3. Odpoledne zahájí královská FIA GT1 ve 14:15 a ukončí Super Trofeo v 15:45. Na podrobný rozpis závodního víkendu se podívejte sem.

Co se týče vstupného, v pátek je vstup na okruh včetně paddocků zadarmo, v sobotu a v neděli zaplatíte za vstupenky od 350 Kč (tribuny D a G) do 800 Kč (včetně vstupu do padoccků).

Doufáme, že se bude dařit i českým a slovenským pilotům. V Lamborghini Blancpain Super Trofeo se můžete těšit na Jarka Janiše, Adama Lacka nebo Petra Charouze, ve FIA GT3 jezdí devatenáctiletý Martin Matzke za volantem BMW Alpina B6 a konečně ve FIA GT1 startují Slovák Ján Daniš s Murciélagem LP670 R-SV a Tomáš Enge za volantem Astonu Martin DBR9. Za redakci CzechLamborghini.cz jim držíme palce!

Komentáře

Komentovat