CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Super Trofeo Piloti Super Trofea se už těší do Brna  (David Bureš)
Piloti Super Trofea se už těší do Brna

Piloti Super Trofea se už těší do Brna

Tento víkend proběhne na Masarykově okruhu v Brně druhý závodní víkend letošního šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Favority jsou vedle vedoucí posádky Marc A. Hayek a Peter Kox i čeští piloti ze stáje Charouz-Gravity Racing.

Charouz-Gravity Racing nahradil loňskou stáj Lamborghini Racing Eastern Europe včetně jejích jezdců. Hlavním favoritem týmu je jistě Jarek Janiš, který má zkušenosti i z testování monopostu formule 1. „Budeme mít jistou výhodu proti ostatním jezdcům, protože Brno dobře známe,“ říká Jarek Janiš, který loni skončil v celkovém hodnocení třetí, „nicméně mezi námi jsou i nováčci, kteří se s Gallardem Super Trofeo stále učí, a tak bude závod určitě zajímavý.“

Black Bull Swiss Racing, další nový tým letošního ročníku, nasadí v Brně dva vozy. Italští piloti Mirko Venturi a Tommaso Maino pojedou s číslem 46, „gentleman pilot“ Andrea Invernizzi s 26. „Zjistili jsme, že potřebujeme druhý automobil, abychom byli konkurenceschopní,“ vysvětlil tento důvod šéf stáje Lanfranco Casartelli.

Do VIP vozu Lamborghini se tentokrát posadí dva angličtí novináři, a to zkušení Roger Green a John Barker, kteří pracují pro britský magazín EVO. V druhém VIP autě doplní Giorgia Sannu belgický závodník a novinář Stéphane Lemeret.

Tři čtyřicetiminutové závody šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo o víkendu doplní evropský pohár FIA GT3 nebo světová FIA GT1. Protože Masarykův okruh letos slaví osmdesáté narozeniny, čeká na návštěvníky rovněž bohatý doprovodný program.

Komentáře

Komentovat