CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Novinky Jota opět chycena, se spoilerem!  (David Bureš)
Jota opět chycena, se spoilerem!

Jota opět chycena, se spoilerem!

Holandský server AutoWereld opět přistihl testovací mulu budoucí vlajkové lodi automobilky Lamborghini. Oproti minulým fotkám se Jota, jak je vůz zatím neoficiálně nazýván, liší v jedné věci, na zádi trůní přítlačný spoiler!

Malý přítlačný spoiler se na předchozích fotografiích neobjevil, což může znamenat dvě věci, buď má Lamborghini problémy s ovladatelností automobilu, anebo při předchozích testech nebylo křídlo zapotřebí.

Kloníme se spíše k druhé možnosti, protože současné Murciélago se pyšní elektrickým spoilerem, který se automaticky vysune ve vyšších rychlostech, stejným systémem je vybaveno i menší Gallardo. Otázka tedy spíše zní, bude mít nástupce Murciélaga vysouvací spoiler, nebo pevný, jako Murciélago LP670-4 SV?

Zbytek informací o chystaném automobilu můžeme jen zopakovat. Od prvního šroubku nový dvanáctiválec s přímým vstřikováním bude produkovat asi 700 koní, váha převážně karbonového vozu by neměla přesáhnout 1,5 tuny.

Stále se však spekuluje o datu premiéry. Zdá se, že bude Jota představena na tajném setkání pro úzkou skupinu budoucích kupujících, veřejnost by se mohla dočkat na zářijovém autosalonu v Paříži. První dodávky auta k zákazníkům by pak odstartovaly během začátku roku 2011.

Komentáře

Komentovat