CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Historie Vzpomínka na Gallardo Superleggera  (David Bureš)
Vzpomínka na Gallardo Superleggera

Vzpomínka na Gallardo Superleggera

Již příští týden startuje 80. ročník Ženevského autosalonu, kde se světu oficiálně představí nové Gallardo LP570-4 Superleggera. Díky této události bychom měli zavzpomínat na Gallardo Superleggera, které se na tom stejném místě prezentovalo v roce 2007.

Lamborghini názvem oprášilo historické označení Superleggera, které se objevilo na několika exemplářích modelu 400 GT, vyrobeného podle speciálního patentu firmy Touring. I ten (díky hliníku) dělal vozy lehčími.

Na super lehkém baby lambu automobilka šetřila na váze všude, kde se dalo. Uvnitř najdete jen karbon a alcantaru, veškerá skla nahradilo lehčí plexisklo. Těžký pohon všech kol zůstal, i přesto je Superleggera o 100 kilo lehčí než sériová verze. K tomu přispívají i odlehčené součástky v motoru a upravené výfukové potrubí.

Při prvním pohledu lehké Gallardo poznáte díky příplatkovému karbonovému křídlu na zádi, černém pruhu s nápisem „Superleggera“ na boku a titanovým ráfkům Scorpius, které se později objevili i na Gallardu LP550-2 VB. Odlišný je i zadní difusor a boční prahy.

Modernizovaný motor dostal dalších 10 čerstvých koní, výkon se tak zastavil na 530 koních. Maximální rychlost činí 315 km/h, hodnota zrychlení z nuly na sto 3,8 s.

V České republice najdeme čtyři exempláře Superleggery v třech různých barvách – šedé Grigio Telesto, oranžové Arancio Borealis a žluté Giallo Midas. Bude modernizované LP570-4 Superleggera v počtu kusů úspěšnější?

Foto: Aleš Chytráček + Ondřej Vávra

Komentáře

Komentovat