CzechLamborghini.cz
Právě čtete článek v kategorii: Lidé Paolo Stanzani  (David Bureš)
Paolo Stanzani

Paolo Stanzani

Ital Paolo Stanzani byl dalším z mladého týmu odborníků, podílejících se na tvorbě prvních Lamborghini. Spolu s ostatními mladými inženýry vytvořil skupinku nadšenců, z jejichž práce nakonec vznikla Miura.

Paolo Stanzani se narodil v roce 1936 v Bologni a již po absolvování vysoké školy se stal součástí mladého týmu nově založené automobilky Lamborghini. Členem nové společnosti Ferruccia Lamborghini byl od jejího počátku, od roku 1963.

Mladý Ital zprvu pracoval jako pomocník Giampaola Dallary, vedoucího inženýra šasi, který do Lamborghini nastoupil po odchodu z konkurenčního Ferrari. Po odchodu Dallary z Lamborghini se Stanzani stal vrchním inženýrem, několik let také pracoval jako generální ředitel Lamborghini.

Paolo Stanzani byl součástí týmu, pracujícího na modelu Miura, která dala světu označení supersport a tento termín rozvinul ještě dál, při pracích na radikálním modelu Countach. Právě on rozhodl o uložení převodovky pod řadící páku.

Jeho práce u automobilky ze Sant‘ Agaty zahrnovaly i stavbu modelu Jarama, či úpravy Countache. Na konci sedmdesátých let si Stanzani založil vlastní firmu, zabývající se poradenstvím pro restrukturalizaci a reorganizaci velkých společností. Spolupracoval také s univerzitami, kde pomáhal s výukou designu a plánování.

Foto: Timpelen.com

Komentáře

Komentovat